"Liepājas papīrs" darbu sāk Baltijā pirmā hibrīddrukas iekārta, kurā investēts vairāk nekā viens miljons eiro

AS "Liepājas papīrs" ražotnē Liepājā jūlijā darbu sākusi Baltijā pirmā hibrīddrukas iekārta "MPS EF SYMJET", kurā investēts vairāk nekā viens miljons eiro, aģentūru LETA informēja "Liepājas papīrs" pārstāve Laura Liepiņa.

Hibrīddrukas iekārta "MPS EF SYMJET" apvieno fleksogrāfijas drukas sniegumu un digitālās drukas plašās iespējas. Jaunā iekārta ir Nīderlandes uzņēmuma "MPS Systems B.V." un Lielbritānijas drukas uzņēmuma "DOMINO UK Limited" radīto iekārtu apvienojums, ar kuras palīdzību "Liepājas papīrs" saviem klientiem vietējā tirgū un eksporta tirgos varēs piedāvāt konkurētspējīgāku produktu vidējo tirāžu uzlīmju un etiķešu drukas segmentā.

Būtiskākās jaunās iekārtas priekšrocības, strādājot ar visdažādāko veidu pašlīmējošo materiālu apdruku, ir iespēja sasniegt niansētākus toņus, pateicoties paplašinātājam CMYK krāsu modelim, kuram, lai iegūtu plašāku krāsu diapazonu, pievienota oranžā un violetā krāsa. Uz iekārtas var realizēt folija augstspiedes projektus, veikt darbu laminēšanu un iegūt sietspiedei līdzvērtīgu krāsas uznesumu, tādējādi rodot iespēju veidot pilnīgi unikālus tekstūras efektus.

"Ar šo iekārtu vienas stundas laikā varam saražot to, kam veltījām nesalīdzināmi vairāk laika, strādājot ar iepriekšējo digitālās drukas iekārtu," komentējot galveno jaunās iekārtas priekšrocību uzsvēra uzņēmuma vadītājs Normunds Jansons.

Viņš arī norādīja, ka jaunās iekārtas integrēšana uzņēmuma darbībā un jaunu drukas procesu ieviešana ir būtisks solis uzņēmuma attīstībā gan produkcijas klāsta paplašināšanā, gan uzņēmuma iekšienē noritošo procesu pārstrukturizācijā, jo jāņem vērā, ka šādas iekārtas iegāde ir uzņēmuma vēsturē lielākā investīcija, kurai jānes atdeve un jāceļ uzņēmuma konkurētspēja jau tuvāko trīs gadu periodā.

"Aspekts, ka Baltijas reģionā "Liepājas papīrs" ir pirmais uzņēmums, kurš uzsāk darbu ar šādu hibrīddrukas tehnoloģiju, noteikti ietekmēs uzlīmju un etiķešu ražošanas tendences un iespējas vietējā tirgū, kā arī kāpinās uzņēmuma konkurētspēju, strādājot ar eksporta partneriem. Hibrīddrukas segmentā mūsu reģionā būsim celmlauži, un tas ir liels izaicinājums un vienlaikus liela iespēja," piebilda "Liepājas papīrs" pārdošanas nodaļas vadītājs Artūrs Gabaliņš.

Svinīgā jaunās "MPS EF SYMJET" iekārtas atklāšana, klātesot uzņēmuma vadībai, partneriem un klientiem, notiks šā gada 19.jūlijā.

"Liepājas papīrs" ir dibināts 1993.gadā uz bijušās Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas bāzes. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 198 090 eiro, tas nodrošina darba vietas vairāk nekā simts darbiniekiem un ir viens no vadošajiem uzlīmju un etiķešu ražotājiem Baltijas valstīs.

Kā liecina Firmas.lv informācija, "Liepājas papīrs" apgrozījums pagājušajā gadā bija 6 387 647 eiro, bet peļņa - 81 332 eiro.

Pievieno komentāru

Liepājā