Liepājas ostā pieaudzis kravu apgrozījums

Par 6,3% šā gada 11 mēnešos Liepājas ostā pieaudzis kravu apgrozījums salīdzinos ar pēnā gada 11 mēnešiem. Ostā pārkrauts turpat 4 miljoni tonnu kravu, vēstī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Lielākais kravu apjoma pieaugums 16 % ir lejamkravām, bet beramkravu un ģenerālkravu apjomi palikuši iepriekšējā gada līmenī. Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš norāda, ka ekonomiskā krīze pasaulē un kravu apgrozījuma samazinājums ietekmē arī Liepājas ostas, taču kravu veidu dažādība ļauj stabili strādāt.

Kopējais kravu apgrozījums salīdzinot ar pērnā gada 11 mēnešiem ir par 231 tūkstošiem tonnu lielāks. Vislielākais kravu pieaugums bijis  jēlnaftai – 2008. gada 11 mēnešos pārkrauts par  82 tūkstošiem tonnu jeb par 45,7 % vairāk, kam seko labība un labības produkti.

G.Krieviņš  uzsver ka kravu apgrozījuma pieaugums nebūt nav plānotajā līmenī. Šobrīd samazinājies kokmateriālu, zāģmateriālu un metāla kravu apgrozījums, tomēr pieaugums ir naftas produktu un graudaugu kravu plūsmā.

No Liepājas ostas kompānijām stabili strādā lielākā stividorkompānija - AS „Liepājas osta LM”, kas šā gada 11 mēnešos pārkrāvusi 1 213 818,3 tonnas, kas ir par 7,9 % vairāk kā tādā pat laika periodā pagājušajā gadā. „Trans Wide service” 2008. gada 11 mēnešos pārkrāvusi par 188 tūkst tonnu vai 31 % vairāk nekā pērn. Kravu apjomus kāpinājuši arī naftas produktu termināli – „Glen Oil” un „DG Termināls”, attiecīgi par 94,7 tūkst. tonnu un 51,3 tūkst. tonnu, vēstī Līga Ratniece-Kadeģe.

Šajā laika posmā Liepājas ostā apkalpoti  1301 kuģi, bet iebraukuši 724 un izbraukuši 768 pasažieri. Pasažieru skaita pieaugums noteikti saistāms ar prāmja līnijas Traveminde –Liepāja atklāšanu šā gada novembra otrajā pusē.

Pievieno komentāru

Liepājā