Liepājas ostā pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas cukura kravas

Šodien Liepājas ostā ar kuģi "Federal Kasserar" ievesti 28 000 tonnu jēlcukura. Cukura kravas atgriezušās Liepājas ostā pēc ilgāka pārtraukuma, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Cukurs Liepājas ostā ir pārkrauts gan līdz Otrajam pasaules karam, gan īsu laika sprīdi pēc kara, gan arī pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, bet jēlcukura krava tiks pārkrauta pirmo reizi ostas vēsturē.

Kuģis ar jēlcukura kravu pietauvots pie termināļa "Liepaja bulk terminal" piestātnes. Kā pastāstīja termināļa vadītājs Juris Matvejevs, šis ir jauns kravu veids un jauna pieredze terminālim. Jēlcukurs no Brazīlijas tālāk pa dzelzceļu tiks nogādāts cukurfabrikām tālākai pārstrādei.

"Strādājam, meklējam jaunus kravu veidu, lai nodrošinātu nepārtrauktu un efektīvu termināļa darbību. Savu termināli esam veidojuši tā, lai varam pieņemt pēc iespējas plašāku beramkravu sortimentu un ar pilnu noslodzi varam strādāt ne tikai aktīvajā graudaugu sezonā. Šī ir pirmā jēlcukura krava, un domāju, ka līdzīgas partijas varētu būt arī turpmāk," atzina Matvejevs.

"Liepaja bulk terminal" ir viens no lielākajiem Liepājas ostas termināļiem, kas ik gadu paplašina termināļa noliktavu saimniecību, attīsta pārkraušanas tehnoloģijas, nodrošinot ātrāku kravu apstrādi un attīstot loģistikas virzienus.

Terminālis pārkrauj vairāk nekā 20 dažāda veida beramkravas, no kurām lielāko īpatsvaru veido graudaugi. Kravu veidu dažādība ļauj "Liepaja bulk terminal" aktīvi strādāt visu gadu, ne tikai graudaugu sezonas laikā. 2014.gadā terminālis pārkrāva 2 025 560,05 tonnas, palielinot kravu apgrozījumu par 68,6% salīdzinājumā ar 2013.gadu.


Pievieno komentāru

Liepājā