Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas ostā par 8,9% palielinājies kravu apgrozījums

Šī gada janvārī Liepājas ostā kravu apgrozījums sasniedzis 440 094,20 tonnas, kas ir par 8,9% vairāk nekā pirms gada un par 12,8% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Šī gada pirmajā mēnesī Liepājas ostā apkalpoti 102 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2723 pasažieri.

No kravu veidiem janvārī vislielākais apjoms bijis beramkravām - tās pārkrautas 322 300 tonnu apjomā, veidojot 73% no visām kravām. Lielākais īpatsvars beramkravu segmentā bijis labībai un labības produktiem - janvārī pārkrauts 271 700 tonnas šādu kravu, kas ir par 23,8% vairāk nekā pirms gada.

Beramkravu segmentā lielāko pienesumu devis terminālis "Liepaja Bulk Terminal", kas janvārī pārkrāva 211 043,10 tonnas dažāda veida lauksaimniecības produkcijas - graudus, linsēklas sojas produktus u.c. "Panamax" klases kuģis "Kenan" aizvedis 47 101,324 tonnas kviešu.

"Uzņēmumi "Liepaja Bulk Terminal" un "Dan Store Latvia" ir saglabājuši 2014.gada nogalē uzņemto tempu. Šādi lauksaimniecības beramkravu pārkraušanas apjomi varētu tikt saglabāti līdz šī gada martam vai aprīlim," atzina Liepājas SEZ pārvaldes Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš. "Pozitīvu tendenci uzrāda Liepājas ostā pārkrautie kokmateriālu apjomi, kas ievērojami pārsniedz 2014.gada sākuma rezultātus. Turklāt šāda pozitīva tendence jau ir novērojama 2014.gada ceturtajā ceturksnī, līdz ar ko ir pamats piesardzīgam optimismam par šī kravu veida pārkraušanas apjomu palielināšanos, salīdzinot ar 2014.gadu."

Ģenerālkravu īpatsvars Liepājas ostā janvārī bija 22%, ostas stividorkompānijas pārkrāva 98 600 tonnas šādu kravu. Lielāko īpatsvaru ģenerālkravu grupā deva ro-ro kravas un kokmateriāli. Liepājas ostā janvārī lejamkravu īpatsvars bija tikai 4% no visām kravām jeb 19 100 tonnas. Tas vistiešāk saistīts ar politiski ekonomisko situāciju pasaulē, skaidroja Ratniece-Kadeģe.

Pievieno komentāru

Liepājā