Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas ostā par 32,4% samazinājies kravu apgrozījums

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos Liepājas ostā pārkrautas 3 128 596 tonnas kravu, kas ir par 32,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

No gada sākuma līdz augusta beigām Liepājas ostā apkalpots 891 kuģis, bet iebraukuši un izbraukuši 29 648 pasažieri.

Šī gada augustā Liepājas ostā pārkrautas 351 500 tonnas kravu, no kurām beramkravas veido 54%, ģenerālkravas 37%, bet lejamkravas - 9%. Pagājušajā mēnesī ostā apkalpoti 95 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 4129 pasažieri.

Šī gada augustā Liepājas ostā beramkravu segmentā lielāko daļu veidoja labība un labības produkti - pārkrauti 132 000 tonnu, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā šī gada jūlijā. Beramkravu termināļi turpināja gatavoties sezonai un iepirka graudus. Kā atzina "DanStore" termināļa sadarbības un loģistikas direktore Evita Dambe, var uzskatīt, ka jaunā graudaugu sezona ir sākusies, un tā solās būt laba un stabila. Augustā terminālis izkrāvis gandrīz 30 000 tonnu sojas produktu, savukārt "Panamax" klases kuģī iekrāvis aptuveni 26 000 tonnu Latvijas rapša. Tomēr jaunā graudaugu sezona nebūšot tik intensīva kā iepriekšējā. Plānots, ka graudaugu kravu apgrozījums terminālim būs aptuveni 70% apmērā no 2012.gada rādītājiem. Lai arī šogad raža ir mazāka, bet graudu kvalitāte esot labāka.

Arī otrs lielākais ostas beramkravu terminālis "Liepaja bulk terminal" augustā sāka graudaugu pieņemšanu, bet šosezon pirmo "Panamax" klases kuģi uzpildīja šajā nedēļā. Termināļa direktors Juris Matvejevs norādīja, ka pašlaik mazākās un lielākās partijās tiek eksportēti Latvijas un Lietuvas graudi, bet novembrī un decembrī terminālis plāno sākt Krievijas un Kazahstānas graudu eksportu. Matvejevs atzīst, ka konkurence kļuvusi lielāka un jācīnās par katru kravu.

Labība un labības produkti ir nozīmīgākā kravu grupa, kas līdz šim veidojusi lielāko kravu apgrozījumu Liepājas ostā. Beramkravu grupā arī augustā stabils apgrozījums bija celtniecības materiāliem (cementam) - pārkrautas 38 100 tonnas.

Ģenerālkravu grupā lielāko kravu apgrozījumu augustā veidoja kokmateriāli - 62 800 tonnas, kam seko ro-ro kravu plūsma (60 400 tonnas), ko nodrošina regulārā prāmja līnija Liepāja-Traveminde (Vācija).

Lejamkravas augustā veidoja 9% no kopējā kravu apgrozījuma. Galvenie lejamkravu veidi bija naftas produkti un jēlnafta.

Pievieno komentāru

Liepājā