Liepājas ostā kravu apgrozījums samazinājies par 35,1%

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos Liepājas ostā pārkrautas 3 451 098 tonnas kravu, kas ir par 35,1% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, kad pārkrāva 5 321 190 tonnas.

Kā aģentūrai LETA jau vairākkārt atzinis Liepājas SEZ pārvaldes Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš, kravu apgrozījumu Liepājas ostā šogad negatīvi ietekmē vairāki faktori, no kuriem divi noteicošie ir graudaugu raža un AS "Liepājas metalurgs" finanšu grūtības. Labības produktiem ir sezonāls raksturs, turklāt to apjomus nosaka ikgadējā raža, bet "Liepājas metalurga" darbības pārtraukšana līdz minimumam ir samazinājusi metāla kravu un metāllūžņu apgrozījumu ostā. "Liepājas metalurga" problēmas ietekmē arī tā meitasuzņēmuma "Liepājas osta LM" darbību. Tirgus situācija diemžēl nelabvēlīgi ietekmējusi arī kokmateriālu kravu apgrozījumu, atzina Liepājas SEZ pārvalde.

Līdz septembra beigām ostā apkalpoti 979 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 33 106 pasažieri. Kopš gada sākuma līdz septembra beigām ostā pārkrauts 1,8 miljoni tonnu beramkravu, kas veido 53% no visām kravām, kā arī 1,2 miljoni tonnu (38%) ģenerālkravu un 0,3 miljoni tonnu (9%) lejamkravu.

Šī gada septembrī Liepājas ostā pārkrauta 322 501 tonna dažādu kravu. Lielākais īpatsvars bija beramkravām (62%), kam sekoja ģenerālkravas (28%). Lejamkravas Liepājas ostā septembrī veidoja 10% no kopējā kravu apjoma.

Septembrī Liepājas ostā apkalpoti 88 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 3458 pasažieri.

Septembrī Liepājas ostā beramkravu grupā lielāko daļu veidoja labība un labības produkti - pārkrauts 130 200 tonnu. Tam seko celtniecības materiāli (cements) - 44 100 tonnu, bet nelielos apjomos pārkrautas arī ogles un koksnes šķelda. Ģenerālkravu grupā stabila ir ro-ro kravu plūsma, ko nodrošina regulārā prāmja līnija Liepāja-Traveminde (Vācija), kā arī Liepājas iekļaušana prāmja līnijā Zasnica-Baltijska-Liepāja-Ustjluga.

Stividorkompānijas "Terrabalt" valdes loceklis Āris Ozoliņš uzsver, ka jau otro gadu veiksmīgi darbojas prāmja līnija Liepāja-Traveminde, kas kopā ar līnijas operatoru "StenaLine" nodrošina stabilu kravu un pasažieru plūsmu.

Lejamkravu apgrozījums Liepājas ostā šī gada septembrī bija 35 100 tonnas, ko pārsvarā veidoja naftas produkti.


Pievieno komentāru

Liepājā