Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas ostā ievieš elektroniskās loču kvītis

Liepājas osta sākusi ieviest elektroniskās loču kvītis, turpina pilnveidot un uzlabot Liepājas ostas darbību, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Liepājas osta ir pirmā Baltijas jūras reģionā, kas ievieš elektroniskās loču kvītis, lai gan pasaulē tas nav nekas neparasts, skaidroja Liepājas SEZ pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis.

"Elektroniskās loču kvītis ir kārtējais solis, lai Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde turpinātu ieviest modernas tehnoloģijas Liepājas ostas darbībā, kas uzlabo ostas sniegto pakalpojumu kvalitāti un kuģošanas drošību," atzina Poņemeckis.

Loču kvīts ir dokuments, kurā locis fiksē datus par ikviena kuģa ievešanu vai izvešanu no ostas. Līdz šim tā bija papīra kvīts, ko locis ar roku aizpildīja, bet tagad tas notiek elektroniski ar planšetdatora palīdzību, turklāt dati nekavējoties ir pieejami kapteiņdienesta operatoriem un uzraugiem.

Kā atzina Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs, ikviena jauninājuma ieviešana prasa zināmu laiku, tomēr ločiem, īpaši gados jaunākiem, tas nesagādā problēmas un, gluži otrādi, atvieglo darbu.

Tāpat ostas kapteinis atgādina, ka 2012.gadā sāka darboties jaunā kuģu satiksmes vadības sistēma, kas ir viena no modernākajām Latvijā un Baltijas valstīs. Pašlaik sākts arī darbs pie vienotas elektroniskas Liepājas ostas datu sistēmas izveides.


Pievieno komentāru

Liepājā