Liepājas orķestra vadītājs par piemērotāko Liepājas jaunās koncertzāles vadītāju uzskata Dālderi

Par piemērotāko kandidātu Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" vadītāja amatam Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis uzskata bijušo kultūras ministru, Liepājas koncertzāles projekta vadītāju un premjera padomnieku Intu Dālderi (V).

"Turu īkšķi, lai Intu [Dālderi] neaicinātu kandidēt uz Briseli vai vēl kaut kur. Tā Liepājai būtu liela veiksme, ja viņa ceļš nepagrieztos citā virzienā un arī turpmāk Dāldera darbs būtu saistīts ar Liepājas koncertzāli," "Rietumu Radio" sacīja Lipskis, norādot, ka Dālderis ir piemērotākais kandidāts koncertzāles vadītāja amatam, kā galveno viņa priekšrocību minot lielo pieredzi.

Lipskis atgādina, ka Dālderis bijis gan orķestra mūziķis, orķestra direktors, kultūras ministrs, patlaban ir premjera Valda Dombrovska (V) padomnieks un koncertzāles projekta vadītājs.

Jautāts par sajūtām, redzot, ka koncertzāles būvniecība Liepājā beidzot sākta, Lipskis sacīja, ka sajūta ir saviļņojoša un viņš izjūt lielu atbildību par orķestri un tā spēles līmeni, lai "mēs būtu cienīgi ieiet jaunajā zālē".

Viņš atzinīgi vērtē Liepājas pašvaldību par sīkstumu un izturību, neskatoties uz lielo pretestību, neatsakoties no idejas par koncertzāles būvniecību, un spēju savākt objekta būvniecībai nepieciešamos līdzekļus. "Līdz būvbedres rakšanai ir ieguldīts milzīgs darba apjoms, ko neviens tā īsti nevar apjaust," piebilda Lipskis.

Jau ziņots, ka šodien Liepājas domē notiks sapulce, kurā iedzīvotāji tiks informēti par daudzfunkcionālās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" būvniecības gaitu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Būvniecības procesā iesaistītie dalībnieki aicina uz tikšanos topošās koncertzāles tuvumā dzīvojošos liepājniekus, lai sniegtu informāciju par būvniecības gaitu un atbildētu uz neskaidrajiem jautājumiem. Ar iedzīvotājiem tiksies Liepājas domes izpilddirektora vietnieks, koncertzāles projekta vadītājs, būvniecības projekta vadītājs, būvuzņēmuma SIA "Merks" projekta vadītājs, būvdarbu vadītājs un projektētāju "Giencke&Company Latvija" pārstāvji.

Koncertzāles būvniecības, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas ir 21 272 783 lati bez pievienotās vērtības nodokļa. Būvniecības darbus plānots pabeigt 2015.gadā.

Pievieno komentāru

Liepājā