Liepājas Olimpiskais centrs uzcelts 3

Liepājas Olimpiskajā centrā, kas oficiāli tiks atklāts 2. augustā ar vērienīgu gājienu pa pilsētas ielām, saplūdīs teju visas Liepājā esošās sporta skolas, pat Jaunliepājas bibliotēka, šodien rīkotajā preses konferencē apstiprināja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde un izpilddirektors Edgars Rāts.

Centrā apvienosies vairums pilsētas sporta skolu
Triecientempos uzceltajā, par vairāk nekā 14 miljoniem latu vērtajā Olimpiskajā centrā būs 11 sporta zāļu, no kurām trīs būs iespējams vajadzības gadījumā apvienot vienā. Šeit būs gan 3 zāles basketbola, gan viena basketbolam, gan cīņu zāles, gan boksa rings, preses konferencē klāstīja Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš.

E. Rāts portālam sacīja, ka daudzo nomāto telpu pārvietošana uz Olimpisko centru daļēji atrisina tā uzturēšanas izdevumus un pašvaldība līdzekļus var novirzīt sev piederoša īpašuma uzturēšanā. Daudzas vietas, kur šobrīd trenējoties sportisti, neatbilstot vairumam prasību un atrodas privātīpašumos.

A. Lagdiņš uzsvēra, ka visas sporta zāles atbilstot Eiropas prasībām un tajās varēšot rīkot starptautiskas sacensības. Turpat Olimpiskajā centrā sastapts sportists mēģināja iegalvot, ka cīņu zāle esot divus metrus par īsu, lai tajā ievietotu oriģinālos paklājus. Ja nu tā ir - nepilnības vēl atklāsies.

Patlaban visā ēkā norit pēdējie sakopšanas darbi, rosās apdares strādnieki, komunikāciju speciālisti. Līdz 2. augustam šeit viss spīdēs un vismaz ārēji būs kārtībā.

Sporta zāles noslogos no rīta līdz vēlam vakaram
Olimpiskā centra izmantošana tiekot plānota. Jau iecerēts Igo Fomina koncerts, kā arī citi kultūras un, protams, sporta pasākumi. Jāteic, ka ar grupu "Prāta vētra" par koncerta organizēšanu Liepājā Olimpiskajam centram tā arī neizdevās vienoties.

Centra iespējas ir ierobežotas. Lielajā zālē, kas rodas, apvienojot trīs basketbola laukumus paredzētas vietas 6000 skatītājiem, ieskaitot stāvvietas. Savukārt zālē ar skatuvi, kas saglabājusies no vecā Metalurgu kultūras nama ir ap 500 sēdvietu. A.Lagzdiņš nešaubās, ka telpas būs noslogotas un ēka sevi atpelnīs. Rīta pusē šeit notiks sporta nodarbības skolēniem, bet pēcpusdienās trenēsies sporta skolu audzēkņi.

Būs grandiozs atklāšanas pasākums
Liepājnieki, kuri vēlas piedalīties Olimpiskā centra atklāšanas gājienā šā gada 2. augustā, aicināti pulcēties Rožu laukumā pie TN "Kurzeme", lai piedalītos gājienā "Ceļojums uz brīnumzemi". Tas būšot šās vasaras krāšņākais olimpiskais gājiens Liepājā, vēstī pasākuma organizatore Dace Grundmane. Viņa, starp citu, arī bija pēdējā SIA "Liepājas sporta un kultūras pils" direktore.

Pulksten 14 notiks Olimpiskā centra atklāšana. D.Grundmane sola, ka būs interesanti, notikšot atrakcijas, konkursi, uzstāšoties mīmi, žonglieri, muzikanti, dejotāji, mākslas vingrotāji utt.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ļoša

Spasibo za spešku ob otkritije , mņe ponravilas eta cerimoņija v kotoroi učastovaļi toļko ja i gazeta " Ļeņina ceļš " , eti krasivije devki , vodka i ņe toļko raduet meņa , no osobenno eto glasnostj , Nu togda za pobedu tovaršči

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 15:00

uldins

Kursas Laikam jau atklāja, pārējiem atklās sestdien, mazu pacietību :) :) :)

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 12:07

v

Dīvaini gan. Man uz galda stāv ielūgums uz Olimpiskā centra atklāšanu 2. augustā. Šis fakts pieminēts arī rakstā. Vienlaikus Kursas Laika vāku rotā galvenais virsraksts: Olimpiskais centrs ATKLĀTS! varbūt KL ir īpašais VIP viesis, kuram vienam par godu atklāja jauno celtni? Vai varbūt Jānim Goldbergam būves apskate bija tāds Atklājums, ka gribējās to uzsvērt uz avīzes vāka?:))

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 09:37

Liepājā