Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte pārbaudēs atzīta par labu

Veselības inspekcijas Kurzemes kontroles nodaļa, veicot ūdens paraugu testēšanu Liepājas peldvietās, atzinusi, ka peldvietu ūdens kvalitāte pēc izmeklētajiem rādītājiem un vizuālās pārbaudes paraugu noņemšanas vietās ir atbilstoša un peldēties visās Liepājas oficiālajās peldvietās ir atļauts.

Monitorings jūlija sākumā tika veikts Dienvidrietumu pludmalē, pludmalē pie stadiona un grants karjerā "Beberliņi". Testēšana veikta gan pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem, gan vizuālās peldūdens kvalitātes pārbaudes.

Ūdens kvalitātes mērījumus jeb monitoringu visu peldsezonu - no 15.maija līdz 15.septembrim – veic divas reizes mēnesī. Iedzīvotāji rezultātiem var sekot līdzi pašvaldības mājaslapā.

Liepājas oficiālajās peldvietās - pludmalē pie stadiona, pie glābšanas stacijas Vaiņodes ielas galā, kā arī pie grants karjera "Beberliņi" - uzstādītas informatīvas zīmes, kas norāda, ka šajās peldvietās ir laba ūdens kvalitāte un ir atļauts peldēties. Savukārt neoficiālajās peldvietās - pie Dienvidu fortu dīķa, pie Liepājas ezera Airītes ielas galā un pie atpūtas takas "Prieks" 14.novembra bulvārī - pašvaldība uzstādījusi brīdinājuma zīmes "Peldēties aizliegts". Neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte var būt zema, ūdens var būt piesārņots un peldēties ir bīstami. Aizliegums peldēties liecina, ka peldoties šādā ūdenī pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa – zarnu trakta infekcijas slimībām.

Pievieno komentāru

Liepājā