Liepājas nākamā gada budžets "Liepājas metalurga" problēmu dēļ daudz necietīs; plāno lielāku sociālā budžeta sadaļu

Nākamā gada Liepājas budžets kopumā būs līdzvērtīgs šī gada budžetam, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija), norādot, ka valstī ir izveidots veiksmīgs mehānisms - pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonds, caur kuru pašvaldības, kurām radušās īslaicīgas finansiālas problēmas, saņem atbalstu.

Kā skaidroja Liepājas mērs, uzņēmuma "Liepājas metalurgs" finanšu problēmu dēļ pašvaldība nākamā gada budžetā plāno lielāku sociālā budžeta sadaļu. Plānots mainīt arī saistošos noteikumus, lai paplašinātu pabalstu saņēmēju loku un sociālos un dzīvokļu pabalstus varētu saņemt no "Liepājas metalurga" atlaisto strādnieku ģimenes, kuru ienākumi samazinājušies.

"Liepāja iedzīvotāju ienākumu nodokli neadministrē, līdz ar to esam pasargāti no īstermiņa problēmām, cerot uz to, ka pavasarī uzņēmums "Liepājas metalurgs" varētu atsākt darbu," sacīja Sesks, norādot, ka lielāku skaidrību skaitļos ieviesīs valsts budžeta pieņemšana.

Kā ziņots, paredzēts, ka 2014.gadā iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā veiks 16 pašvaldības, bet dotāciju saņems 92 pašvaldības, teikts oktobra vidū parlamentā izskatāmajos nākamā gada budžeta dokumentos. Savukārt 11 pašvaldības neveiks iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā un nesaņems dotāciju no tā.

Lielākie maksātāji pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā, rēķinot procentuāli no pašvaldību vērtētajiem ieņēmumiem, ir Garkalnes novads - 17,8%, Jūrmalas pilsēta - 15,9%, Rīgas pilsēta - 14,9%, Mārupes novads - 14,4%.

Nākamā gada budžeta likumprojekts paredz 2014.gadā dotāciju 7,72 miljonu eiro (5,43 miljonu latu) apmērā pašvaldībām, kurām ir zemākie vērtētie ieņēmumi uz vienu iedzīvotāju pēc pašvaldību finanšu izlīdzināšanas veikšanas - Daugavpilij, Rēzeknei, Jēkabpilij, Liepājai.

Pievieno komentāru

Liepājā