Liepājas muzejs šodien vērs durvis apmeklētājiem

Šodien Liepājas muzejs Kūrmājas pr. 16/18 un tā filiāle "Liepāja okupāciju režīmos" K. Ukstiņa ielā 7/9 vērs durvis apmeklētājiem, piedāvājot trīs jaunas mākslas darbu izstādes, aģentūru LETA informēja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Lielajā izstāžu zālē būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Vizuālās mākslas nodaļas vadītāja un profesora Jura Petraškeviča grafikas darbu un lielformāta zīmējumu personālizstāde "[..]". Darbi veidoti īpašā autortehnikā, kurā profesionāla grafiķa zināšanas papildina jauneklīga ziņkāre un aizrautība ar formāliem eksperimentiem. Lielākas un mazākas papīra lapas klāj zīmuļa, ogles un pat zobārsta urbīša pēdas. Mākslinieks improvizē arī ar tradicionālām reproducēšanas tehnikām, piemēram, sietspiedes iespējām.

Kā norādīja Kārkla, Petraškeviča pēdējo gadu darbi vedina domāt par abstrakciju kā spēcīgu mākslas darba satura veidošanas metodi, tomēr šoreiz abstrahētā izteiksme neliks skatītājam raukt pieri vai mulst neziņā, jo īpašās grafiskās, brīžiem pat gleznieciskās struktūras noķer uztveri un raiti ved intriģējošā un rotaļīgā ceļojumā pa oriģinālu, saistošu formu un trajektoriju attiecību peripetijām.

Savukārt mazā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā iekārtota norvēģu mākslinieces un mākslas vēsturnieces Beātes Jersvollas akvareļdarbu izstāde "Ieklausies klusumā".

Mākslinieces ainavas attēlojums sakāpina mākslas darbu vērotājos sajūtu receptorus - veidojot asociācijas ar reiz pieredzētām sajūtām - vientulību, klusumu, mieru, troksni, skaļumu, notikuma izjūtu, diskomfortu, laimes sajūtu. Ainavu glezniecībā māksliniece izpauž sevi tā, lai mākslas darbs spētu rosināt diskusiju par kādu sociālu vai politisku tēmu.

Liepājas muzeja anfilāde Kūrmājas pr. 16/18 atvēlēta latviešu laikmetīgās mākslas pārstāvei, gleznotājai un grafiķei Ievai Carukai, kur iekārtota mākslinieces personālizstāde "Gandri, cīgas, amuleti".

Caruka strādā dažādās jauktās tehnikās - kolāža, gleznojums, grafiti, stensils. Māksliniece izstādei izgatavojusi instalācijas no pārstrādāta tekstila ar iekļautiem gataviem sadzīves priekšmetiem un veikusi figurālus griezumus saplāksnī, stāstīja Kārkla.

Liepājas muzejs, atverot durvis apmeklētājiem, ievēros vadlīnijas epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Muzejs, organizējot apmeklējumu individuāliem apmeklētājiem vai apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības, nodrošinās divu metru distances ievērošanu gan starp apmeklētājiem, gan starp darbiniekiem, gan starp apmeklētājiem un darbiniekiem.

Muzejs aicina apmeklētājus par biļetēm un citiem pirkumiem norēķināties ar maksājumu kartēm, pēc iespējas ierobežojot skaidras naudas maksājumus. Muzeja darbinieki regulāri veiks telpu uzkopšanu, īpaši rūpīgi tīrot visas koplietošanas virsmas, piemēram, koplietojamus ekspozīciju un izstāžu dizaina elementus, durvju rokturus, galdu virsmas, krēslu roku balstus, kāpņu un sienu margas, virsmas tualetēs, izmantojot piemērotus dezinfekcijas līdzekļus.

Pievieno komentāru

Liepājā