Liepājas muzejs skolēniem piedāvās divas jaunas muzejpedagoģijas nodarbības 1

Liepājas muzejs skolēniem piedāvās divas jaunas muzejpedagoģijas nodarbības - "Izgrezno savu pūra lādi" un "Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā", informē Liepājas muzeja pārstāve Astra Dzērve.

Muzejpedagoģijas nodarbībā "Izgrezno savu pūra lādi" skolēniem būs iespēja noskaidrot, kā pirms vairāk nekā 100 gadiem Dienvidkurzemes sētā tika izdaiļoti sadzīves priekšmeti ar greznām otējumu (zīmējumu) kompozīcijām, kur bieži attēloti krāšņi stādi, puķes, koki, putni un dažādi dzīvnieki. Nodarbības apmeklētājiem pašiem būs iespēja iejusties otējuma amata meistaru lomā, iemēģinot roku daiļkrāsošanā. Ikviens varēs radīt savu otējumu uz koka dēlīša.

Savukārt muzejpedagoģijas nodarbībā "Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā" skolēni iepazīsies ar izstādi, kas veltīta Liepājas ģerbonim. Izstāde izveidota, lai vērīgāk ielūkotos pilsētas ģerbonī un meklētu tā izcelšanās sākotni.

Nodarbības sākumā skolēniem tiek skaidrota ģerboņa nozīme, kā arī heraldikas jēdziens. Izstādē dalībniekiem ir iespējams redzēt, kā ģerboņa attēlojums mainījies, sākot no Kurzemes-Zemgales hercogistes laikiem līdz mūsdienām.

Skolēniem būs iespēja iepazīties ar daudzām vēsturiskām liecībām, kas attēlo Liepājas ģerboņa izmaiņas laika gaitā. Ar spēles elementiem skolēni muzejā atradīs visdažādākos priekšmetus, uz kuriem attēlots pilsētas ģerbonis, tā izprotot ģerboni kā Liepāju reprezentējošu simbolu.

Nodarbībām var pieteikties zvanot pa tālruni +371 29605223. Maksa par nodarbību „Izgrezno savu pūra lādi” – 0.71 EUR no dalībnieka, un tā paredzēta 3. – 8. klašu skolēniem. Savukārt 6. – 12. klašu skolēniem paredzētais „Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā” – 8.82 EUR no grupas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā