Liepājas muzejs saņem dāvinājumu no baroneses

Baronese Valtraute fon Tīzenhauzena, kura Liepājā kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma realizējusi vairākus labdarības projektus, atbalstot skolas, medicīnas iestādes un sociālo dienestu, Liepājas muzejam pasniedza savas dzimtas relikvijas – zelta un sudraba izstrādājumus, ko darinājis viņas tēvs Verners Glazenaps (1904–1986).

Liepājas muzeja zelta un sudraba priekšmetu kolekcija papildināta  ar galda piederumu komplektu  vienai personai, salvetes turētāju, tējkannu, tējas trauciņu ar dzintara rotājumu, grāmatzīmi ar baroneses mātes vārdu, rokassprādzi, ko Veltrautes fon Tīzenhauzenas  māte nēsājusi līdz pat savai nāves dienai, saktu, kuloniņu ar baltvācu krustu, jostas sprādzi un citām rotas lietām.

Pēc baroneses lūguma, daļu no vērtīgā dāvinājuma muzeja apmeklētāji var apskatīt Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18.

Valtrautes fon Tīzenhauzenas tēvs Verners Glazenaps dzimis 1904. gada 21. janvārī Liepājā. 1924. gadā viņš pabeidza Vācu vecāku savienības zēnu ģimnāziju. Tai pašā gadā iestājās Drēzdenes Mākslas amatniecības akadēmijā, kur apguva metālamatniecību. Savā specialitāte parādīja lielu tehnisku izveicību, labu gaumi un māksliniecisku izjūtu.

1926. gadā Verners Glazenaps pabeidza akadēmiju ar teicamām sekmēm un atgriezās Liepājā, kur strādāja sava tēva Hermaņa Glazenapa zelta, sudraba un alpaka lietu izstrādājumu darbnīcā Juliānes (tag. Fr. Brīvzemnieka) ielā 40. Glazenapu zelta un sudraba lietu veikals atradās Graudu ielā 54.

Pateicoties savai izglītībai un amata prasmei, Verners Glazenaps Liepājas amatnieku aprindās 1930. gados ieņēma nozīmīgu vietu. 1937. gadā Latvijas amatniecības kamera izsniedza viņam meistara diplomu. Tā paša gada 11. novembrī viņu ievēlēja par zeltkaļu un pulksteņtaisītāju sekcijas vecāko.

1939. gadā  Glazenapu ģimene aizceļoja uz Vāciju. Pēc Otrā pasaules kara Verners Glazenaps strādāja Vācijas augstskolās  un ieguva profesora grādu dizainā. Bija izcils pedagogs un izveidoja savu apmācības sistēmu. Pēc pensionēšanās 1970. gadā vēl septiņus gadus pasniedza dizainu Ķelnes Mākslas akadēmijā. Miris 1986. gada 4. augustā Bonnā, Vācijā.

Pievieno komentāru

Liepājā