Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas muzejs par godu valsts svētkiem piedāvā patriotiskas muzejpedagoģijas nodarbības

Atzīmējot Latvijas valsts svētkus, Liepājas muzejs sagatavojis trīs nodarbības dažādu vecuma bērniem un jauniešiem, lai izzinātu Latvijas vēstures nozīmīgākās lappuses un apjaustu latviešu karavīru traģiskos likteņus. Nodarbību mērķis ir radīt izpratni par savu valsti, tās simboliem un attīstīt jauniešos piederības sajūtu dzimtajai Latvijai.

Jaunākajiem muzeja apmeklētājiem – pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un sākumskolas skolēniem – muzejs piedāvā apmeklēt nodarbību „Mana Latvija”. Tās laikā apmeklētājiem būs jāliek lietā visas piecas maņas, lai izprastu un izjustu Latvijas simbolus.

Nodarbības laikā būs jāklausās un jādzied līdzi valsts himnai, ar rokām jāsajūt Latvijas karogs, jāpasmaržo svaiga rupjmaize un jānogaršo saldā medusmaize. Nodarbības noslēgumā katram būs jāizveido pašam sava valsts svētku apsveikuma pastkarte. Nodarbības cena ir 0.50 Ls (EUR 0,71). Par papildus samaksu - 0.33 Ls (EUR 0,47) - izveidoto pastkartīti ir iespējams nosūtīt kādam mīļam adresātam pa pastu.

Pamatskolas audzēkņus un vidusskolu audzēkņus muzejpedagoģes aicina apmeklēt privātkolekcionāra, Afganistānas kara veterāna, Saeimas deputāta Gunāra Rusiņa kolekcijas izstādi „Latvijas armijas vēsture formās un regālijās”.

Skolēni muzejpedagoga vadībā noskaidros, kādus formastērpus valkāja Latvijas armija no tās pirmsākumiem līdz Otrajam pasaules karam. Skolēniem būs iespēja izpētīt, kādi apbalvojumi un krūšu nozīmes rotājušas karavīru formas. Maksa par nodarbību – 6,20 Ls (EUR 8.82).

Savukārt vecāko klašu grupām Liepājas muzejs piedāvā apmeklēt nodarbību „Es. Patriots”. Nodarbība veidota tā, lai sniegtu skolēniem priekšstatu par latviešu karavīra likteni Pirmajā un Otrajā pasaules karā. Izmantojot Liepājas muzeja, Latvijas Okupācijas muzeja un privātkolekcionāru saglabātās fotogrāfijas un senlietas, skolēni noskaidros, kādu ideju vārdā vīri devušies kaujās un no kura līdz kuram brīdim var apgalvot, ka viņi cīnījušies par Latviju. Maksa par nodarbību – 6,20 Ls (EUR 8.82).

Pieteikties nodarbībām var, zvanot pa tālruņa numuriem 29605223 vai 63422604.

Maija Meiere,
Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe

Pievieno komentāru

Liepājā