Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas muzejs aicina uz sarunu "Dienvidkurzemes sēta. Rija un klēts"

5. februārī plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ikviens interesents aicināts uz kārtējo sarunu cikla tikšanos jaunatklātajā ekspozīcijā "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs". Sarunas tēma būs "Dienvidkurzemes sēta. Rija un klēts". Liepājas muzeja speciālisti iepazīstinās ar Dienvidkurzemes sētas darbiem un sadzīves tradīcijām.

Kurzemes sētā rija ir savrup celta guļbaļķu ēka, kurā gan žāvēja, gan kūla labību. Dienvidkurzemē vispopulārākās bija rijas ar piedarbu. Muzeja ekspozīcijas telpās tiek parādīti labības un linu apstrādes darbarīki – spriguļi, izkapts, dakšas, linu sukas, ēķeles un rokas dzirnas. Nodarbības laikā interesenti tiks iepazīstināti ar linu apstrādes un graudu kulšanas tradīcijām Dienvidkurzemē.

Savukārt klēts bija īpaša celtne kurzemnieku sētā. Ražas uzglabāšanai ilgākam laikam bija nepieciešamas īpašas telpas. Laika gaitā izveidojās atsevišķa celtne – klēts, zemnieka saimniecībā iegūtās ražas, kā arī apģērbu un dažu iedzīves priekšmetu glabātava.

Ekspozīcijā uzsvērta drēbju klēts, kurā jaunas meitas glabāja kāzu pūru – lādes, tīnes un otētu jeb apgleznotu skapi ar greznām villainēm, brunčiem un krekliem.

Biļetes cena pasākumā ir 1 eiro.

Rita Krūmiņa,
Liepājas muzeja speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā