Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas muzejā trešo reizi pulcēsies adītājas no dažādām pasaules valstīm

Šodien Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centrs sadarbībā ar tautastērpu centru "Senā klēts" jau trešo gadu pēc kārtas pulcē adītājas no dažādām pasaules vietām, lai iepazīstinātu ar latviešu adīšanas meistaru prasmēm un Kurzemei raksturīgiem cimdu adīšanas paņēmieniem, aģentūru LETA informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Šoreiz Liepājas muzejā tiksies adītājas no Islandes, ASV, Anglijas, Somijas, Zviedrijas un Taivānas.

Adīšanas semināra laikā dalībniecēm būs iespēja piedalīties divās adīšanas meistarklasēs: par cimdu valnīšu adīšanas veidiem un pērlīšu adījumiem. Radošās darbnīcas vadīs Latvijas Amatniecības kameras meistare Solvita Zarupska no Ventspils un Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Ārzemju adīšanas entuziastēm tiks sarūpēts arī plašs materiāls par cimdu adīšanas tradīcijām Kurzemē, īpaši vēršot uzmanību uz saglabātajām tautas mākslas vērtībām, kas pašlaik atrodas Liepājas muzeja krājumā.

Līdzās adīšanas prasmju attīstīšanai citzemju adītājas iepazīs arī Liepājas muzeja ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", kā arī smelsies idejas un gūs iedvesmu īpaši sagatavotā adījumu ekspresizstādē, stāstīja Skangale.

Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete ārzemju viešņas iepazīstinās ar savu grāmatu "Suitu rakstainās zeķes", kurā pētniece apkopojusi vairākus gadus vāktos materiālus par suitu zeķēm un izveidojusi rakstu kolekciju, kas iepazīstina ar to izcelsmi, spilgtajiem krāsu salikumiem un rakstu zīmējumiem.

Ārzemju rokdarbnieču semināri Liepājā laika gaitā kļuvuši par tradicionāliem un dalībnieču iecienītiem pasākumiem.

Pievieno komentāru

Liepājā