Liepājas muzejā notiks vēstures lekcija par epidēmijām Liepājā

Trešdien, 30. septembrī, pulksten 17 Liepājas muzejā notiks vēstures doktora grāda pretendentes un Liepājas muzeja vēsturnieces Innas Gīles lekcija “Epidēmijas Latvijā 1918.–1920. gadā: Situācija Liepājā”.

Inna Gīle jau vairākus gadus pētījusi medicīnas vēsturi Latvijā un lekcijā Liepājas muzejā dalīsies ar zināšanām par epidēmijām Latvijā Neatkarības kara laikā, vēstīts muzeja mājaslapā.

Epidēmiju temats šobrīd ir ļoti aktuāls, tādēļ vēsturniece pastāstīs par to, kādas epidēmijas piemeklēja Latviju pirms 100 gadiem un kā tajā laikā ar tām cīnījās. Referente arī iepazīstinās apmeklētājus ar vispārējo sanitāro un epidēmisko situāciju Latvijā Pirmā pasaules kara laikā.

Lekcija “Epidēmijas Latvijā 1918.–1920. gadā: Situācija Liepājā” ir apstiprinājums tam, ka epidemioloģiskā situācija un tās ierobežošanas pasākumi bijuši aktuāli arī simt gadus senā pagātnē, un nereti arī veidā, kādā sabiedrība tika pasargāta no epidēmijas tālākas izplatīšanās, var saskatīt līdzību ar mūsdienu situāciju.

Piemēram, “Valdības Vēstnesī” 1919. gada 28. septembrī bija lasāmi noteikumi par lipīgu slimību pieteikšanas kārtību. Pilsētās šie noteikumi paredzēja, ka “katra namsaimnieka vai nama pārvaldnieka pienākums ir ziņot ar rakstu par katru aizdomīgu saslimšanas gadījumu nekavējoši vietējam pilsētas vai attiecīgam rajona sanitāram.”

Inna Gīle padziļināti pievērsusies arī Liepājas slimnīcas pētniecībai, tādējādi uzzinot vairāk par medicīnisko aprūpi 20. gs. sākumā Liepājā. Tā kā Liepājas pilsētas slimnīcā ārstēja ar epidēmiskajām slimībām slimojošos pacientus, nereti, izpildot savus pienākumus, saslima arī darbinieki.

Apmeklējot pasākumus Liepājas muzejā, dalībnieki aicināti ievērot valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus.

Ieeja: bez maksas.

Pievieno komentāru

Liepājā