Liepājas muzejā notiks Jāņa Seregina lekcija par velosipēda un velosporta vēsturi

Šodien pulksten 17 Liepājas muzejā norisināsies Jāņa Seregina lekcija par velosipēda un velosporta vēsturi, aģentūru LETA informēja muzejā.

Muzejā publiski tiks parakstīts līgums ar Saulkrastu Velosipēdu muzeja vadītāju, velosipēdu vēstures pētnieku un kolekcionāru Sereginu par treka velosipēda "Līva. Modelis 21" dāvinājumu. Klātesošajiem būs iespēja gan klātienē aplūkot unikālo spēkratu, gan klausīties Seregina stāstījumā par velosipēda vēsturi.

Jau vairāk nekā 35 gadus Seregins kolekcionē un pēta visu, kas saistīts ar velosipēdu rūpniecību, riteņbraukšanu un velosportu Latvijā. Saulkrastos viņš ir izveidojis vienīgo velosipēdu muzeju Latvijā. Viņa kolekcijā ietilpst interesantākie un savam laika posmam raksturīgākie velosipēdu modeļi - to skaitā arī 1886.gadā Emīla Matīsa darbnīcā Liepājā izgatavotais augstrats.

Kopā ar vēstures pētnieku Edvīnu Liepiņu Seregins uzrakstījis apjomīgāko un visaptverošāko velosipēdu vēsturei veltītu grāmatu "No Leitnera līdz Ērenpreisam. Velosipēdu rūpniecība Latvijā 100 gados".

Pievieno komentāru

Liepājā