Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas muzejā izrādīs Pērkones tautastērpa darinājumus

No 25. marta līdz 23. aprīlim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā, Kūrmājas prospektā 16/18 skatāma ekspresizstāde, kas veltīta Pērkones tautastērpam. Tajā varēs apskatīt gan vēsturiskos darinājumus no Liepājas muzeja krājuma, gan mūsdienās tapušo Pērkones tautastērpu un tā elementus.

Vēsturnieku un etnogrāfijas pētnieku neatlaidīgais darbs vēl iepriekšējā gadsimtā pratis atklāt un līdz mūsdienām saglabāt Pērkones tautastērpu, kas īpašs ar sīksvītrotajiem brunčiem un greznajām villainēm. Pārsteidzoši bagāts ar savu dažādību un veidiem, kas krāšņi atklājas izšūto villaiņu variantos.

Tradicionālo tautastērpu saknes sniedzas dziļā senvēsturē. Katrs novads glabā savu stāstu par latvisko domāšanu, dabas izjūtu un centieniem paturēt savā tuvumā skaisto. Ne visur izdevies senās liecības saglabāt, nodot tās nākošajām paaudzēm. Nereti atliek vien minēt un rekonstruēt iespējami tuvāko, savam novadam raksturīgāko tautastērpu.

Liepājas muzeja krājumos rūpīgi glabātās Pērkones tautastērpa daļas un mūsdienu amata meistaru darinājumi palīdzēs labāk un precīzāk atklāt iespējas tērpties tradicionāli svētkos un citos godos. Dažkārt, atbilstoši videi un laikam, iedvesmas startam varētu noderēt pat neliela daļa vai fragments no saglabātā tautastērpa – tik izsmalcināts un bagāts ir senais tautastērps.

27. martā Liepājas muzejā, sadarbībā ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru un Liepājas vispārizglītojošo skolu Mājturības metodiskās apvienību notiks profesionālās pilnveides seminārs “Nemateriālās kultūras vērtības – pieredze un perspektīvas”, kurā aicināti piedalīties Liepājas pilsētas un tuvējo novadu vispārizglītojošo izglītības iestāžu mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un kulturoloģijas pedagogi. Seminārs notiks nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākuma „SATIEC SAVU MEISTARU!” ietvaros un tā laikā apmeklētājus iepazīstinās ar ilggadēju tautastērpu darināšanas pieredzi un Liepājas muzeja ekspozīciju „Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”.

Kurzemes tautastērpu informācijas centrā konsultācijas notiek otrdienās un trešdienās 10.00-17.00, iepriekš sazinoties pa telefonu 29144696.

Lia Mona Ģibiete
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpa informācijas centra vadītāja

Pievieno komentāru

Liepājā