Liepājas muzejā atklās Krievijas mūsdienu mākslas izstādi “...un viņa”

5. janvārī Liepājas muzejā atklās Krievijas mūsdienu mākslas izstādi "…un viņa", Rietumu Radio informēja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Zane Goldberga.

Izstādē būs skatāmi sievietes tēmai veltīti mākslas darbi no uzņēmēja Raivja Zabja vairāk neka 10 gadus veidotās privātkolekcijas.

Izstāde ieskicēs Krievijas mūsdienu mākslas skolas tendences. Tajā būs pārstāvēti deviņi Krievijas mākslinieki no Maskavas, Pēterburgas un Severodvinskas.

Viktors Vasiļjevs dzimis Liepāja, Anna Žoļuda pārstāvējusi Krieviju Venēcijas biennāle un ir viena no atpazīstamākajām jauno laiku Krievijas māksliniecēm, tas pats ir sakāms arī par mākslinieku Iļju Gaponovu.

Arī pārējiem māksliniekiem ir bagātīga izstāžu pieredze un panākumu sarakstu, taču tieši Jekaterinas Borodavčenko gleznas palīdzējušas izstādes veidotājiem nostiprināt ideju par izstādes "... un viņa" veidošanu.

Jekaterina dzimusi un augusi Kazahstānā, bet mācījusies un pašlaik dzīvo savā sapņu pilsētā - Sanktpēterburgā. Pati Jekaterina saka, ka viņas daiļrades galvenā tēma ir saikne starp cilvēku un dabu. Sieviete - dzīvības radītāja, sieviete kā pati daba, dzīves uz Zemes jēga un simbols.

Sievietes tēla radīšana mākslā ir ļoti sarežģīta. Izstādes centrā nav tik daudz sieviešu portreti, kā darbi, kas atklāj sievietes tēlu un jūtu pasauli, paša mākslinieka meistarību, jūtas, domas, abstraktās idejas, filozofiskās koncepcijas.

Izstāde Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā būs atvērta apskatei no 5. janvāra līdz 26. februārim.

Pievieno komentāru

Liepājā