Liepājas Metalurgu tautas teātris dodas uz Farēru salām

Liepājas Metalurgu tautas teātris no 6. oktobra līdz 9. oktobrim dosies uz starptautisku īslugu festivālu Farēru salās, Rietumu Radio informēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu tautas teātris un tā režisore Lelde Kaupuža ar Ērika Vilsona lugas "Laikabiedri" jauniestudējumu "Karuselis" dodas uz Ziemeļvalstu un Baltijas valstu amatierteātru "NEATA" starptautisko īslugu festivālu Farēru salās.

Lai piedalītos starptautiskajā īslugu festivālā, Liepājas Metalurgu tautas teātra aktieri un režisore Lelde Kaupuža, sekojot noteikumiem, sagatavojuši 15 minūšu garu skatuvisko vēstījumu, kas nolasāms teātra mākslas valodā neatkarīgi no teksta valodas. Īpaši šim festivālam un Metalurgu tautas teātrim lugu sarakstījis dramaturgs un aktieris Ēriks Vilsons, kurš atklāj, ka šis iestudējums ir eksperiments - veidot dramaturģiju bez vārdiem, uzveduma pamatā liekot darbību.

“Te vārdi nav svarīgi. Tāpat kā mūsu dzīvē. Ir situācijas, kad vārdi nespēlē nekādu lomu. Tie pat traucē. Tādēļ uzvedumā “Karuselis” es apzināti cenšos izvairīties no tiem. Es vēlos radīt darbību bez nevajadzīgas runāšanas. Pierakstīt, lai to var “atskaņot”. Es vēlos uzrunāt tā, lai valodas barjera neliktu šķēršļus,” pastāstīja Ēriks Vilsons.

Režisore Lelde Kaupuža, kurai šis ir pirmais iestudējums, strādājot kopā ar Metalurgu tautas teātra aktieriem kā šī teātra vadītājai, atklāj: "Izrāde veidota, izmantojot neverbālos izteiksmes līdzekļus, nostādot skatītāju novērotāja lomā, neatklājot visu par tēlu dzīvēm un atstājot vietu pārdomām un iztēlei. Liela nozīme ir ritmam un mūzikai, arī dažādām pilsētas skaņām un kustību etīdēm. Tajā pašā laikā izrādi veidojam nedaudz saasinātā un pārspīlētā spēles stilā, nebaidoties no groteskas un spilgtām krāsām. Tieši tāpēc esam piesaistījuši mākslinieci Ivonnu Kalitu, kas ir viena no Liepājas neordinārajām personībām."

Pirmo reizi izrāde "Karuselis" skatītāju vērtējumam tika nodota 3. oktobrī. Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē, to demonstrējot Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu dalībniekiem.

Pievieno komentāru

Liepājā