"Liepājas metalurgs", visticamāk, netiks pārdots izsolē

AS "Liepājas metalurgs", visticamāk, netiks pārdots izsolē, bet gan tiks rīkots starptautisks tenderis, intervijā "Rietumu Radio" sacīja uzņēmuma maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Viņaprāt, šāda izmēra specifiskas nozares uzņēmuma pārdošana nebūtu veicama parastā izsolē, taču likums paredz arī pārdošanu bez izsoles, saskaņojot ar kreditoriem. Tas būtu starptautisks tenderis, kurā tiktu izvērtēta piedāvājuma augstākā cena un piedāvājuma saturs.

Līdz janvāra vidum tiks sagatavots pārdošanas plāns, kurā būs zināms arī mantas novērtējums, taču Velmers atzina, ka uzņēmumu, visticamāk, neizdosies pārdot par summu, kas pilnībā nosegtu kreditoru prasījumus aptuveni 130 miljonu latu apjomā, jo jaunajam īpašniekam nāksies arī ieguldīt līdzekļus darbības atjaunošanā, un "tie nebūs mazi". Iepriekš izskanējusī informācija liecina, ka apgrozāmajos līdzekļos uzņēmuma darbības atjaunošanai būtu jāiegulda aptuveni 30 miljoni latu.

Uzņēmuma administrators norādīja, ka valsts kā lielākā kreditora interesēs ir ne tikai augstākā pārdošanas cena, bet arī uzņēmuma darbības atjaunošana un ieguldīto līdzekļu atgūšana caur nodokļiem.

"Liepājas metalurga" pārdošana varētu notikt nākamā gada pavasarī, un pircēja interesēs būs iespējami ātrāk atsākt ražošanu, jo katra dīkstāves diena nozīmē zaudējumus, sacīja Velmers, uzsverot, ka viņa darbības mērķis ir atjaunot rūpnīcas darbību.

Liepājas tiesa 12.novembrī izbeidza "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesu un sāka maksātnespējas procesu, par tā administratoru ieceļot Velmeru.

Pievieno komentāru

Liepājā