"Liepājas metalurgs" ik dienu zaudē 120 tūkstošus latu

A/s Liepājas metalurgs saimnieciskā darbība 2013.gada 1.pusgadā nesusi 21,1milj. latu jeb 29,95 milj. eiro zaudējumu.

Tas nozīmē, ka uzņēmums ik dienu zaudē zaudē aptuveni 120 tūkstošus latu.

Savukārt konsolidētais apgrozījums bijis 97,7 milj. latu, zaudējumi - 21,7 milj. Ls, kas galvenokārt ir mātes uzņēmuma zaudējumi. Zaudējumus cieš arī lielākais LM saistītais uzņēmums - LSEZ AS Liepājas osta LM pirmajā pusgadā pārkrauto kravu apjoms samazinājās par 49%, salīdzinot ar 2012.gada piemajiem sešiem mēnešiem.

Neto apgrozījumā ir notikušas strukturālas izmaiņas, tas ir, palielinājusies ieņēmumu sadaļa no kuģu fraktēšanas, bet visos pārējos segmentos ir samazinājums. Kā liecina db.lv rīcībā esošā informācija, bez liekas publicitātes notikusi LSEZ ārkārtas valdes sēde, lai lemtu par iespējamiem atbalsta pasākumiem lielākajam Liepājas ostas uzņēmumam.

Kā jau DB prognozēja, peļņas krituma pamatā ir izmaiņas apkalpoto kravu struktūrā, ko izraisīja a/s LM kravu plūsmas pilnīga apstāšanās šā gada aprīļa beigās, kā arī kravu konjunktūras izmaiņas pasaules izejvielu tirgos.

Arī būvmateriālu ražotājam Rūķis LM atskaites periodā ir samazinājušies ražošanas un realizācijas apjomi, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, liecina NASDAQ OMX iesniegtais konsolidētais pusgada pārskats.

Pārskata perioda pirmajā ceturksnī SIA Sporta klubs Liepājas metalurgs darbojās visu vecumu grupu un virslīgas profesionālās komandas futbolā un hokejā. Db.lv rakstīja, ka š.g. aprīlī SIA Sporta klubs Liepajas metalurgs atteicās no divu profesionālo hokeja komandu uzturēšanas.

Šodien, 26.augustā, aprit termiņš, kurā LM jāiesniedz tiesā apstiprināšanai TAP plāns.
 

Pievieno komentāru

Liepājā