Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Liepājas metalurgs" aicina TAP plānā samazināt investoru ieguldījumu par 10 miljoniem latu

Finanšu grūtībās nonākusī AS "Liepājas metalurgs" savos kreditoru klubam iesniegtajos priekšlikumos tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna izmaiņām iekļāvis ļoti būtiskas izmaiņas, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Liepājas metalurga" TAP administrators Haralds Velmers.

"Ir priekšlikums samazināt investoru ieguldījumu apjomu no 37 līdz 27 miljoniem latu un atlikt ieguldījumu termiņu no novembra līdz 2014.janvārim. Taču iesniegtajos priekšlikumos nav saprotams šīs summas segums, proti, kas tieši to plāno maksāt," norādīja Velmers.

Tāpat ir iesniegts priekšlikums, kas būtiski mainītu kreditoru situāciju, respektīvi, samazināt nodrošināto kreditoru parāda procentu likmi no 6% līdz 3%, sacīja Velmers.

"Ir iekļauts arī priekšlikums atcelt elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenšu (OIK) maksājumus. Šis priekšlikums nav iesniegts pareizajam adresātam, jo uz kreditoriem neattiecas," skaidroja Velmers.

Tagad kreditoru uzdevums ir sniegt uz šiem priekšlikumiem atbildi pēc būtības, piebilda administrators.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" valde un padome izskatījusi un nosūtījusi uzņēmuma kreditoru klubam iespējamās izmaiņas tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānā, lūdzot uzaicināt uzņēmuma pārstāvjus uz tikšanos, lai kopīgi apspriestu šos priekšlikumus, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Liepājas metalurga" pārstāve Simona Laiveniece.

Kreditoru klubam iespējamās izmaiņas ir jāizskata, publiskotas tiks tās TAP pasākumu plāna izmaiņas, par kurām abas puses vienosies, sacīja Laiveniece.

Iespējamās TAP pasākumu plāna izmaiņas nosūtītas arī "Liepājas metalurga" TAP administratoram Haraldam Velmeram, piebilda Laiveniece.

Patlaban likumā noteiktajā "Liepājas metalurga" TAP plāna pārkāpumu novēršanas termiņā ir atlikušas 19 dienas. Tas nozīmē šajā laikā piesaistīt investoru un saņemt aizdevumu, kā arī pašiem potenciālajiem investoriem apliecināt savu interesi.

Patlaban nekas neliecina, ka kāds šīs iespējas vēlas izmantot, šonedēļ biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Liepājas metalurga" TAP administrators Haralds Velmers.

"Uzņēmuma valdē aizdevuma izsniegšanas projekta nav. Tāda nav arī manā rīcībā. Runa ir par vairākiem desmitiem miljonu latu aizdevumu, tāpēc saskaņošana valdē un ar kreditoriem nevar notikt pēdējā brīdī. Būtiski - tā kā ir sasaukta akcionāru ārkārtas sapulce pamatkapitāla palielināšanai, investori var nākt ar savām iniciatīvām. Bet arī tas nav noticis," skaidroja Velmers.

Pievieno komentāru

Liepājā