"Liepājas metalurga" strādnieku protesta akcijas arodbiedrība neplāno; vērojams pagurums un neticība

Finansiālās grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" strādnieku protesta akcijas tuvākajā laikā nav plānotas, no ilgās gaidīšanas ir vērojams pagurums, daudziem ir neticība, ka būs pozitīvs atrisinājums, "Rietumu Radio" atzina Liepājas arodbiedrību centra priekšsēdētājs Toms Meiers.

"Liepājas metalurga" strādnieku situāciju, gaidot, kad uzņēmums beidzot atsāks darbu, Meiers raksturoja kā nepaskaužamu un mokošu. "Atbildes uz jautājumu, kas notiks ar uzņēmumu, joprojām nav nevienam," sacīja Meiers, pieļaujot, ka atbildi uz šo jautājumu nezina arī tiesiskās aizsardzības procesa administrators Haralds Velmers. Meiers spriež, ka brīžiem ap uzņēmumu notiekošais ir darbības imitācija - reāla investora joprojām nav, bet laika, lai atsāktu ražošanu, palicis pavisam maz.

Kā uzskata Liepājas arodbiedrību centra priekšsēdētājs, uzņēmuma arodbiedrība ir darījusi visu iespējamo, kas arodbiedrībai šādās situācijās ir jādara. Arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava veicis saraksti ar augstākā līmeņa valsts amatpersonām un atbildīgajām ministrijām, taču saņemtās atbildes lielākoties esot formālas.

Kā absurdu Meiers vērtē situāciju, ka Grava nav aicināts piedalīties pie Ekonomikas ministrijas saistībā ar situāciju "Liepājas metalurgā" izveidotajā darba grupā, tādēļ arodbiedrība informāciju par tur runāto un lemto spiesta saņemt no masu saziņas līdzekļiem. "Saprotu, ka jāievēro konfidencialitāte, taču runa nav par NASA raķešu stacijām," izteicās Meiers.

Viņš atzina, ka uzņēmuma arodbiedrības rīcībā joprojām nav informācijas par konkrētu darbinieku skaitu, kurus no uzņēmuma plānots atlaist. Meiers arī sacīja, ka arodbiedrība nepiekritīs "Liepājas metalurga" darbinieku-arodbiedrības biedru atlaišanai no darba uzņēmumā.

"Liepājas metalurga" arodbiedrība ir Liepājas arodbiedrību centra dalīborganizācija.

Pievieno komentāru

Liepājā