"Liepājas metalurga" parāds par elektrību - 14 miljoni latu

Finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" kopējais parāds par elektrību "Latvenergo" ir vairāk nekā 14 miljoni latu, vēsta laikraksts "Dienas Bizness".

"Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāns, kam "Latvenergo" ir piekritis, paredz divu gadu laikā atdot pusi no parāda jeb nedaudz vairāk par septiņiem miljoniem latu. Otru pusi "Latvenergo" varēs atgūt "Liepājas metalurga" akciju veidā, informē laikraksts.

Kā ziņots, Kurzemes apgabaltiesa pilnībā apmierināja "Latvenergo" prasību par 962 085 latu parāda piedziņu no "Liepājas metalurga". Šis parāds ir par "Liepājas metalurga" šā gada janvārī un februārī patērēto, bet tikai daļēji apmaksāto elektroenerģiju.

TAP laikā gan nekādu parādu piedziņu no uzņēmuma nedrīkst veikt. Ierosinot lietu, tiesa gan arī nodrošināja "Latvenergo" prasību, uzliekot ķīlu "Liepājas metalurgam" piederošajām AS "Liepājas osta LM" akcijām parāda summas apmērā.

Tiesā par parāda piedziņu no "Liepājas metalurga" vērsusies arī gāzes piegādātāja AS "Latvijas Gāze" un tērauda tirgotājs "Stemcor".

Pievieno komentāru

Liepājā