"Liepājas metalurga" lielāko akcionāru izlīguma sarunas noslēgušās bez rezultātiem

Finanšu grūtībās nonākušā metalurģijas uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" lielākajiem akcionāriem bez rezultātiem noslēgušās izlīguma sarunas par visu strīdu izbeigšanu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmuma akcionāra Kirova Lipmana pārstāvis zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

"Nevēlēšanās noslēgt mierizlīgumu par visu strīdu izbeigšanu starp "Liepājas metalurga" akcionāriem liecina, ka, neraugoties uz tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānu, uzņēmuma akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals turpina apzināti vest uzņēmumu uz maksātnespēju," uzskata Rebenoks.

Pēc Rebenoka vārdiem, Zaharjins un Segals "joprojām ieņem nekonstruktīvu pozīciju" un jau "Liepājas metalurga" TAP administratora Haralda Velmera uzraudzībā turpinot izpārdot metalurģijas uzņēmuma aktīvus un apzināti vedot uzņēmumu uz maksātnespējas procesu, "neskatoties uz Lipmana un potenciālā investora Krievijas koncerna "Daļpolimetall" vēlmi glābt uzņēmumu un darbavietas".

Mierizlīguma sarunu laikā Lipmana pārstāvji Mārtiņš Krieķis un Rebenoks tikās arī ar potenciālā investora "Daļpolimetall" pārstāvjiem, kas jau iepriekš izteikuši vēlmi iesaistīties procesā, lai atjaunotu metalurģijas uzņēmuma darbību. Šīs tikšanās laikā ticis konstatēts, ka abu pušu viedoklis par uzņēmuma darbības atjaunošanu ir līdzīgs un neesot nekādu šķēršļu, lai kopā strādātu un atjaunotu "Liepājas metalurga" darbību, tomēr, "nerodot risinājumu strīdā starp "Liepājas metalurga" akcionāriem, investora iesaistīšanās uzņēmuma glābšanā nav iespējama", uzsvēra Rebenoks.

"Ir skaidrs, ka, neatrisinot akcionāru konfliktu, nav iespējams scenārijs, ko paredz administrators, proti, ka metalurģijas uzņēmuma darbība tiks atjaunota mēneša laikā un ka saskaņā ar TAP plānu jau tuvākajā laikā investors varētu ieguldīt pirmos desmit miljonus latu. Nenoslēdzot ieilgušās domstarpības starp "Liepājas metalurga" akcionāriem, potenciālais investors un Lipmans neieguldīs naudu uzņēmumā, un šādā gadījumā iestāsies uzņēmuma maksātnespēja, kas radīs zaudējumus valsts budžetam un lielākus ienākumus administratoram Velmeram," uzsvēra Rebenoks.


Pievieno komentāru

Liepājā