"Liepājas metalurga" cehu arodbiedrību līderi atsakās tikties ar Zaharjinu; Lipmans piekrīt

Vakar bija paredzēta finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" arodbiedrības priekšsēdētāja Jāņa Gravas un aptuveni 15 uzņēmuma cehu arodbiedrību līderu tikšanās ar uzņēmuma lielāko akcionāru Sergeju Zaharjinu, taču tā atcelta, jo liela daļa cehu arodbiedrību līderu atteikušies uz to ierasties, "Rietumu Radio" informēja "Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas ceha celtņa operators un ceha arodbiedrības līderis jeb arodbiedrības pilnvarotā persona Egons Kļava.

Kļava un Grava bijuši vienīgie, kas esot bijuši gatavi tikties ar Zaharjinu, un tas, visticamāk, bijis iemesls, kāpēc tikšanās atcelta.

Kā pastāstīja Kļava, tikšanās bijusi plānota plkst.16, taču jau ap plkst.13 uzņēmuma arodbiedrības priekšsēdētājs Grava informēja, ka tikšanās atcelta, jo cehu arodbiedrību līderi atteikušies uz to ierasties. "Daži nevarēja ierasties, jo ir izbraukuši no pilsētas, citi teica - kāda jēga vairs runāt," iemeslus minēja Kļava. Viņš šādu cehu arodbiedrību pilnvaroto personu rīcību neatbalsta, norādot, ka viņi pārstāv arī savu kolēģu intereses.

Kļava pauda cerību, ka šāda tikšanās tomēr notiks, "jo kaut kas ir jādara, lai viss nepaliek pašplūsmā". Viņa rīcībā pagaidām neesot informācijas par uzņēmuma strādnieku plānotiem mītiņiem vai citām aktivitātēm. Kā atzina Kļava, liela daļa uzņēmuma strādnieku ir diezgan pasīvi, par ko liecinot salīdzinoši nelielais dalībnieku skaits šonedēļ notikušajā sapulcē ar Zaharjinu un mītiņā. Šāda pasivitāte, kā uzskata Kļava, nāk par labu pašreizējai uzņēmuma administrācijai, kura var teikt, ka strādnieki, kuri nepiedalījās ne mītiņā, ne sapulcē, ar notiekošo ir apmierināti un ir gatavi gaidīt.

Arodbiedrības pārstāvji, kā informēja Kļava, labprāt tiktos ar LM akcionāru Kirovu Lipmanu un uzklausītu viņa redzējumu par uzņēmuma nākotni. Iepriekš bijis mēģinājums sarunāt tikšanos ar Lipmanu, taču neveiksmīgs.

Arī Valsts policijas (VP) rīcībā nav informācijas par kādām tuvākajā laikā plānotām "Liepājas metalurga" strādnieku aktivitātēm, kurās kārtība būtu jānodrošina VP, "Rietumu Radio" informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Kļava pieļauj, ka iemesls, kāpēc Zaharjins trešdien tik pēkšņi pametis sapulci, neatbildot uz strādnieku jautājumiem, patiešām ir veselības problēmas, kaut arī straujā gaita cauri strādnieku pūlim par to nav liecinājusi. "Ja Zaharjinam bija veselības problēmas, kādam par to sapulces dalībniekus vajadzēja informēt, citādi izskatījās, ka Zaharjinam uzņēmuma strādnieku liktenis ir vienaldzīgs," sacīja Kļava.

Tikmēr „Liepājas Metalurga” akcionārs Kirovs Lipmans ir gatavs tikties ar metalurģijas uzņēmuma arodbiedrību līderiem, lai uzklausītu viņu viedokli un mēģinātu rast kopīgu risinājumu maksimāli ātrai uzņēmuma darbības atjaunošanai.

„Man ir svarīgi uzklausīt uzņēmuma darbinieku viedokli par esošo situāciju, jo ne tikai viņi, bet arī es vēlos, lai „Liepājas Metalurgs” maksimāli ātri atsāktu savu darbību un esošie darbinieki atkal varētu strādāt savās darba vietās,” atzīmēja K.Lipmans.

Tāpēc, lai vienotos par tikšanos ar „Liepājas Metalurga” arodbiedrību līderiem, K.Lipmans aicina viņu pārstāvjus sazināties ar viņu personīgi vai caur viņa advokātu Pāvelu Rebenoku.

Pievieno komentāru

Liepājā