"Liepājas metalurgā" būs jāievēl jauna padome 2

AS "Liepājas metalurgs" šodien ievēlētā padome vairs nav darboties spējīga, un uzņēmuma akcionāriem būs atkal jāievēl jauna padome.

Komerclikuma 296.panta 9.punkts nosaka - ja padomes loceklis atstāj amatu vai tiek atsaukts no amata pirms padomes termiņa beigām, notiek jaunas padomes locekļu vēlēšanas, kurās pārvēlē visu padomes sastāvu.

Jau ziņots, ka jaunievēlētās AS "Liepājas metalurgs" (LM) padomes loceklis un uzņēmuma akcionārs Kirovs Lipmans pieņēmis lēmumu atstāt padomes locekļa amatu, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Lipmana pārstāvis zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

"Ņemot vērā to, ka jaunā padome sākusi savu darbību prettiesiski, Lipmanam nav pārliecības, ka padome šādā sastāvā arī turpmāk ievēros likumus. Lipmans nevēlas darboties padomē, kura šādā veidā sāk savu darbu, tāpēc nolēmis atsaukt arī savu piekrišanu ieņemt padomes locekļa amatu un neredz iespēju strādāt šādā padomē," sacīja Rebenoks.

Viņš piebilda, ka saskaņā ar Komerclikumu gadījumā, ja vismaz viens no padomes locekļiem atstāj amatu vai arī tiek no tā atsaukts, padome vairs nav rīcībspējīga un ir jāievēl jauna uzņēmuma padome.

"Lipmans izsaka cerību, ka gadījumā, ja uzņēmumā tiesiskā kārtā tiks ievēlēta jauna padome, tā savā darbībā ievēros likumdošanu," piebilda Rebenoks.

Jau ziņots, ka šodien AS "Liepājas metalurgs" (LM) akcionāru sapulcē apstiprinātās uzņēmuma jaunās padomes pirmā sēde ir bijusi prettiesiska, iepriekš norādīja Rebenoks.

"Tā kā akcionāru sapulces darba kārtībā nebija paredzēta jaunas uzņēmuma padomes ievēlēšana, Lipmans uz akcionāru sapulci neieradās, bet pilnvaroja sevi pārstāvēt juristus. Sapulcē negaidīti tika ievēlēta jauna padome, kura uzreiz pēc akcionāru sapulces sasauca savu pirmo sēdi, un padomes loceklis Lipmans tajā nevarēja piedalīties," skaidroja Rebenoks.

Šodien AS "Liepājas metalurgs" (LM) akcionāru sapulcē apstiprināja jaunu uzņēmuma padomi, par zvērinātu revidentu izraudzīta starptautiskā audita un konsultāciju kompānija "Price Waterhouse Cooper".

Jaunajā uzņēmuma padomē bija ievēlēts LM akcionārs Lipmans, līdzšinējais LM padomes loceklis Guntis Vilnītis. No jauna uzņēmuma padomē ievēlēts LM galvenais inženieris Egils Kupšis, galvenā ekonomiste Benita Imbovica, jurists un maksātnespējas administrators Ainars Kreics, kādreizējais policijas darbinieks Genādijs Atujevs.

LM padomē turpmāk nestrādās līdzšinējais uzņēmuma padomes priekšsēdētājs un viens no lielākajiem akcionāriem Sergejs Zaharjins un viņa dēls Aleksejs Zaharjins, kā arī padomes locekļi Andris Deniņš un Māris Pomerancis.

Pēc akcionāru sapulces jaunā LM padome sanāca uz pirmo sēdi.

Akcionāru sapulcē piedalījās gan Zaharjins, gan Iļja Segals, gan visa līdzšinējā uzņēmuma valde. Savukārt Lipmanu sapulcē pārstāv zvērināts advokāts Rebenoks un Mārtiņš Krieķis.

Lipmana pārstāvis Krieķis uzskata, ka būtu pilnībā jānomaina arī uzņēmuma valde.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

LAURIS

pret , pret , zaharjins ar delu zarahjinam .Tas ir negodigs. VAJAG ZAHARJINS SEZ CIETUMA

pirms 8 gadiem, 2013.07.29 17:37

Liepājā