"Liepājas metalurga" arodbiedrība rīkos uzņēmuma strādnieku sapulci - mītiņu

Pirmdien, 29.jūlijā, - dienā, kad paredzēta finansiālās grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionāru pilnsapulce, - pie uzņēmuma administrācijas ēkas plānota arodbiedrības rīkota sapulce - mītiņš, kurā strādnieki pārrunās savas problēmas, kā arī vēlas gūt skaidrību par to, kad "Liepājas metalurgs" varētu atsākt darbu, "Rietumu Radio" informēja "Liepājas metalurga" arodbiedrības vadītājs Jānis Grava.

Par sapulces norisi informēti arī uzņēmuma vadības pārstāvji. Grava pauda cerību, ka viņi tiksies ar strādniekiem un informēs par uzņēmuma tālāko nākotni. Tiek lēsts, ka sapulcē varētu piedalīties ap 300 uzņēmuma strādnieku, jo, kā sacīja Grava, aptuveni tik daudz cilvēku var ērti sapulcēties nelielajā laukumā pie administrācijas ēkas. "Protams, ka piedalīties var visi uzņēmuma darbinieki," sacīja arodbiedrības vadītājs, pieļaujot, ka dalībnieku skaits varētu būt arī lielāks. Sapulce sāksies plkst.8.30, kad uzņēmuma darbinieki sagaidīšot akcionārus, kuri ierodas uz "Liepājas metalurga" akcionāru sapulci.

Raksturojot situāciju uzņēmumā dīkstāves laikā, Grava atzina, ka tā ir kritiska, un liela daļa strādnieku, kas vairākus mēnešus saņemot 150-180 latu atalgojumu, ir grūtā finansiālā situācijā un "ilgāk gaidīt vairs nevar". "Komunālos maksājumus neviens nav atcēlis, tuvojas pirmais septembris, kad bērni jālaiž skolā, nāk apkures sezona," atzina Grava, piebilstot, ka iekrājumus darbiniekiem iepriekš nav bijis iespējams izveidot, jo "algas nebija tik lielas". Viņš norāda, ka daudzi uzņēmuma strādnieki ņēmuši kredītus un tagad viņiem ir problēmas ar to atmaksu. Bankas un citi kredītu devēji, kā izteicās Grava, nav saprotoši un par kredīta maksājumu atlikšanu lielākoties neizdodoties vienoties.

Grava arī norāda uz risku, ka, uzņēmumam tuvākajā laikā neatsākot darbu, no "Liepājas metalurga" var aiziet daudzi kvalificēti speciālisti, bez kuriem vēlāk ražošanu atsākt nevarēs.

Pēc Gravas rīcībā esošās informācijas, no darba uzņēmumā aizgājuši aptuveni 150 strādnieku. Ir ziņas, ka aptuveni 20 bijušie uzņēmuma darbinieki devušies strādāt uz ārzemēm. Daļa darbinieku atraduši darbu citos Liepājas uzņēmumos, citi reģistrējušies bezdarbniekos.

Kā ziņots, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiālē bezdarbniekos reģistrējušies 77 finansiālās grūtībās nonākušā "Liepājas metalurga" darbinieki, "Rietumu Radio iepriekš informēja Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Pievieno komentāru

Liepājā