"Liepājas metalurga" arodbiedrība: Akcionāri, attopieties!

"Liepājas metalurga" arodbiedrība atklātajā vēstulē uzņēmuma akcionāriem un valsts augstākajām amatpersonām aicina akcionārus attapties un rīkoties, jo viņu dēļ cieš cilvēki - uzņēmuma darbinieki un viņu ģimenes locekļi.

Tāpat vēstulē, kuru arodbiedrības biedru vārdā parakstījis arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava, pausts aicinājums attapties arī valstsvīriem un padomāt par cilvēkiem.

"Valsts amatpersonas norāda, ka dzīvojam tiesiskā valstī, ka nav iespēju atstādināt akcionārus, kuri nespēj vienoties savā starpā un paši gremdē savu uzņēmumu. Akcionāriem esot tiesības, un viņiem īpašumu nevar atņemt, bet 2000 "Liepājas metalurga" darbinieku nav nekādu tiesību, - viņus un viņu ģimenes locekļus var atstāt bez iztikas līdzekļiem, bez dzīvokļa un bez cilvēka cienīgas dzīves," teikts vēstulē.

Uzņēmuma darbinieki ir godprātīgi strādājuši, vairojuši valsts un akcionāru labklājību, maksājuši nodokļus - pildījuši savus pienākumus gan pret akcionāriem, gan pret valsti, tādēļ nav pelnījuši šādu attieksmi, uzsvērts arodbiedrības vēstulē.

Šodien notiek finanšu grūtībās nonākušās AS "Liepājas metalurgs" akcionāru sapulce, kurā paredzēts lemt par uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu par 100 miljoniem latu, kā arī ievēlēt jaunu uzņēmuma padomi. Šodien ir arī pēdējais datums, kurā "Liepājas metalurgs" var izpildīt tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) nosacījumus, pretējā gadījumā TAP administrators lūgs tiesu pasludināt uzņēmuma maksātnespēju.

Patlaban uzņēmuma pamatkapitāls ir 16 981 033 lati, bet akcionāru sapulces lēmumprojektos norādīts, ka paredzēts veikt grozījumus uzņēmuma statūtos, nosakot, ka "Liepājas metalurga" pamatkapitāls ir 116 981 033 lati.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja, ka paredzēts palielināt pamatkapitālu par 100 miljoniem latu, veicot jaunu akciju emisiju.

"Liepājas metalurga" vadība publiski vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu kapitalizēt uzņēmuma parādus valstij un tai piederošajiem uzņēmumiem kopsummā par 78,8 miljoniem latu, tos pārvēršot akcijās. Uzņēmums piedāvā kapitalizēt Finanšu ministrijas kredītprasības 51,9 miljonu latu apmērā, AS "Citadele banka" kredītprasības 12,4 miljonu latu apmērā un AS "Latvenergo" kredītprasības 14,5 miljonu latu apmērā.

Finanšu ministrija (FM) noraidījusi šo piedāvājumu kā neizpildāmu. FM aicina "Liepājas metalurgu" strādāt pie uzņēmuma iesniegtā un kreditoru saskaņotā TAP pasākumu plāna izpildes, nevis sniegt publiskus paziņojumus plašsaziņas līdzekļos.

Pievieno komentāru

Liepājā