"Liepājas metalurga" akcijas pārdalītas hokeja dēļ

"Liepājas metalurga"  (LM) īpašnieku konflikts par akcijām, iespējams, bijis saistīts ar aizdevuma saņemšanu veco martena krāšņu nomaiņai pret moderniem elektrotēraudkausēšanas agregātiem un Kirova Lipmana lielo kaislību – hokeju, pirmdien ziņo laikraksts "Neatkarīgā".

Avīze informē, ka, lai saņemtu kredītu krāšņu nomaiņai LM, bija vajadzīgs līderis ar kontrolpaketi. Potenciālais kreditors baidījies sadarboties ar trim vienādi ietekmīgiem akcionāriem, un K. Lipmans atteicies no līdera misijas. Neatkarīgā ziņo, ka ekonomists Uldis Osis tiesā to skaidroja šādi: "Viņš toreiz teica, ka viņam ir padomā darbi ar pasaules čempionātu hokejā, viņš uzskatīja, ka nevarēs efektīvi veikt visus darbus – gan vadīt rekonstrukciju, gan organizēt pasaules čempionātu hokejā, tāpēc priekšroku deva čempionātam, jo tas ir valstiska mēroga pasākums. Un tad viņš teica, ka mēģinās vienoties, kurš cits varētu būt kontroles paketes turētājs Liepājas metalurgā. Pēc tam sapratu, ka sarunās nonāca pie tā, ka tas varētu būt Sergejs Zaharjins."

Arī liecinieks Jānis Naglis tiesā apstiprinājis versiju par akciju pārskaitīšanu hokeja čempionāta dēļ. Šī gan neesot vienīgā miljoniem latu vērtā epizode LM stāstā, kurai trūkst rakstisku pierādījumu, vēsta Neatkarīgā.

Laikraksts ziņo, ka K. Lipmana oponenti par hokeju vai bandītiem izspiedējiem nerunā. Viņu versijā – pēc anonīmā ofšora Gesil Limited personificēšanas trīs akcionāros – K.Lipmans pārskaitījis sev vairāk akciju, nekā viņam pienācās, un pieķerts pats labprātīgi aizskaitījis S. Zaharjinam trūkstošo daļu atpakaļ.

Neatkarīgā jau iepriekš informēja, ka ziņojumā vērtspapīru biržai NASDAQ OMX Riga uzņēmums vēsta, ka jūlija vidū plāno atsākt ražošanu. Cerības tiek liktas uz koncernu Daļpolimetall, tikmēr K. Lipmans LM cenšas notirgot Krievijas koncernam – Rosenergomaš. Jebkurā gadījumā būs nepieciešama vienošanās starp visām trim iesaistītajām pusēm – akcionāru vairākumu, kreditoru vairākumu un investoriem, pirmdien ziņo laikraksts.

Jau ziņots, ka līdz valdības noteiktā termiņa - 31.maija - beigām viens no uzņēmuma akcionāriem K.Lipmans neparakstīja valdības un kreditoru piedāvāto vienošanos, bet I.Segals un S.Zaharjins atsūtījuši vienošanos ar būtiskiem labojumiem, kas tika nodoti izvērtēšanai juristiem.

Saskaņā ar kreditoru kluba izvirzītajām prasībām visiem trim LM lielākajiem akcionāriem bija jāparaksta vienošanās par turpmāk veicamajām darbībām uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju, uzņēmuma vadības nomaiņu u.c.

Vienošanās paredzēja visu trīs lielāko akcionāru - S.Zaharjina, I.Segala un K.Lipmana - akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra puses.

Kreditoru klubs un tā pieaicinātais konsultants Prudentia Advisers turpina darbu ar uzņēmuma akcionāriem, lai panāktu vienošanos par situācijas stabilizāciju uzņēmumā, kā arī strādās pie citiem juridisku risinājumu meklējumiem, jūnija sākumā paziņoja Prudentia Advisers.

Pievieno komentāru

Liepājā