Liepājas mazo un vidējo komersantu projektu konkursā šogad saņemts ievērojami vairāk pieteikumu

Liepājas mazo un vidējo komersantu projektu konkursā šogad iesniegti 49 projekti par kopējo summu 851 690 eiro. Šogad konkursā saņemts ievērojami vairāk pieteikumu nekā citus gadus, aģentūru LETA informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Mazo un vidējo komersantu projektu līdzfinansēšanas konkurss Liepājā norisinās jau desmito gadu, un līdz šim vislielākā aktivitāte bijusi vērojama 2009. un 2015.gadā, kad tika iesniegti 29 projekti.

"Jau kopš projekta konkursa izsludināšanas bija vērojama liela uzņēmēju interese, apmeklējot konsultācijas pie Attīstības pārvaldes speciālistiem. Rezultātā šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits - 49 projekti. 46 projekti iesniegti Liepājā, savukārt trīs projekti - Liepājas pārstāvniecībā Rīgā. Lielā uzņēmēju interese apliecina pašvaldības līdzfinansējuma konkursa nozīmi komersantu ideju realizēšanā," uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Šogad konkursam atvēlētais kopējais finansējums ir 62 250 eiro - tas ir gandrīz divas reizes lielāks nekā pērn, kad kopējā atbalsta summa bija 32 000 eiro.

Ekspertu komisija izvērtēs projektu pieteikumus un pārbaudīs projektu iesniegumu atbilstību projekta konkursa nosacījumiem. "Pašlaik vēl notiek projektu izvērtēšana, bet jau tagad redzams, ka iesniegtas vairākas jaunas un inovatīvas idejas," piebilda Ansiņš.

Pirms komisijas galīgā lēmuma pieņemšanas šogad pirmo reizi uzņēmējiem būs iespēja konkursa vērtēšanas komisijai prezentēt un pamatot savu ieceri un tās nozīmi iedzīvotājiem un pilsētas ekonomikai kopumā. Nākamajā domes sēdē deputātiem tiks sagatavoti un iesniegti priekšlikumi par līdzfinansējuma piešķiršanu.

Konkursa nolikums paredz, ka vienam projektam ir iespējams saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no izmaksām, bet ne mazāk par 2500 eiro un ne vairāk kā 10 000 eiro.

Projektu konkursā līdzfinansējums tiks piešķirts projektiem, kas paredz jaunu darbvietu radīšanu un jaunu produktu vai pakalpojumu veidošanu, kā arī komercdarbības attīstību ar eksporta pazīmēm. Paredzēts arī atbalsts projektiem, kam jau ir piesaistīts vai tiek plānots piesaistīt papildu finansējumu no Eiropas Savienības, kredīta līdzekļus vai citas investīcijas.

Mazo un vidējo komersantu līdzfinansēšanas konkursu organizē Liepājas domes Attīstības pārvalde, kas nodrošinās kontroli par līdzekļu un aktivitāšu izlietošanu atbilstoši noslēgtajam līgumam un projekta pieteikumam.

Pievieno komentāru

Liepājā