Liepājas maiznieki mēģina glābties no maksātnespējas

Maizes ražošanas uzņēmums “JLM Grupa”, kam pieder arī Liepājas maizes ceptuve, Jelgavas tiesā iesniedzis pieteikumu tiesiskās aizsardzības procesam. Ja tiesas lēmums būs pozitīvs, uzņēmums mēģinās izglābties no maksātnespējas.

Līdz 13. aprīlim Jelgavas tiesai jāpieņem lēmums, vai maizniekam tiesisko aizsardzību piešķirt, informē “JLM Grupa” valdes priekšsēdētājs Arvis Rove. Viņš portālam pastāstīja, ka šobrīd aizņemts ar dokumentācijas sagatavošanu par parādiem un kreditoriem, taču finansiālās grūtības uzņēmumā komentēt pašlaik nevēlējās. “Galvenais iemesls, kāpēc es izšķīros par šo soli, ir vēlēšanās saglabāt ražošanu un turpināt darbu,” intervijā “Dienas Biznesam” uzsvēris uzņēmējs.

2007. gada decembrī “JLM Grupa” iekļuva lielāko sociālā nodokļa parādnieku sarakstā ar vairāk nekā simts tūkstošu latu lielu parādu.
2006. gadu uzņēmums noslēdza ar vairāk nekā miljonu latu lielu zaudējumu, sasniedzot turpat piecu miljonu apgrozījumu.
“JLM grupa” apvieno bijušo “Liepājas maiznieku” un “Jelgavas maiznieku”.

Tiesiskās aizsardzības process no parastās maksātnespējas atšķiras ar parādnieka interešu aizsardzību. Uzņēmums turpina darbu atbilstoši plānam, ko apstiprinājusi tiesa.

“JLM Grupa” un jumtu seguma tirdzniecības uzņēmums “Libanons” ir pirmie divi uzņēmumi Latvijā, kas lūdz tiesiskās aizsardzības iespēju, lai izvairītos no maksātnespējas.

Maksātnespējas likums, kura mērķis ir sabalansēt parādnieka un kreditora intereses un veicināt maksātspējas atjaunošanu, stājās spēkā 2008. gada 1. janvārī, informē valsts aģentūra “Maksātnespējas administrācija”.

Pievieno komentāru

Liepājā