Liepājas lidosta nākamgad plāno atklāt divus regulāros maršrutus 2

Liepājas lidosta jau nākamgad plāno atklāt divus regulāros maršrutus - vienu uz Eiropas Savienību, otru austrumu virzienā, ziņo Latvijas radio.

Tagad jau nopietni attīstījusies Palangas lidosta, un liepājnieki nereti saviem lidojumiem izvēlas šo Lietuvas pilsētu. Liepājas mērs Uldis Sesks intervijā Latvijas radio atzina, ka Liepājā lidosta bijusi vēsturiski nozīmīga, pilsētnieki aptaujā apliecinājuši, ka lidosta jāattīsta līdztekus Liepājas ostai. Ir plāns jau 2014.gadā sākt lidojumus.

"Tehniskais projekts ir finiša taisnē, un februārī jau viņu izskatīsim un ir plānots apstiprināt. Paredzētie darbi ir skrejceļa atjaunošana un apgaismes sistēma lidmašīnu nosēdināšanai. Projekta aplēses liecina, ka tie 2,8 miljoni, kas ir no Eiropas fondiem paredzami un kas mums ir piešķirti, nedaudz pietrūkst, lai pilnībā realizētu," atzina U.Sesks.

Aviācijas speciālists Tālis Linkaits: "Liepājas problēma ir tā, ka tur blakus atrodas Palangas lidostas, kur lidojumu tīkls jau ir labi iezīmējies. Tur lido vairākas lielās aviokompānijas. Ja Liepājas pilsēta vēlētos attīstīt šo lidostu un vēlētos arī finansiāli atbalstīt, tad zemo cenu kompāniju piesaiste tur ir pilnīgi iespējama."

Arī ekonomikas ministrs atgādina, ka reģionālās lidostas var nākties subsidēt. Nacionālajā attīstības plānā nauda reģionālajām lidostām nav paredzēta, tā tagad ir pašvaldību rokās, vai tām atvēlēto Eiropas naudu novirzīt lidostu attīstībai vai kam citam. Vai Latvija kļūs par lidostu zemi un vai tās visas spēs strādāt rentabli, to rādīs laiks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Uznāks vēl viena krīze un ko tad, aplauzīsimies atkal?

pirms 8 gadiem, 2013.01.30 12:25

zaļie ir pret lidostas attīstību traucē migrējošiem putniem. pavasaris nāk sāks ligzdot. lidosta jāslēdz.

pirms 8 gadiem, 2013.01.30 11:16

Liepājā