Liepājas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Ilgonis un (Vis)visums"

Latvijas Universitātes pētnieks un astronoms Ilgonis Vilks, viņa nerimstošā zinātkāre un prasme ieinteresēt par Visumu apkārtējos mudinājusi dramaturģi Sandiju Santu radīt oriģinālu dramaturģiju iestudējumam "Ilgonis un (Vis)visums", kas Edgara Niklasona režijā pirmizrādi piedzīvos sestdien, 22. augustā, uz Liepājas Leļļu teātra skatuves, aģentūru LETA informēja teātra sabiedriskos attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Pēc viņas paustā, Visuma rašanās ir viena no lielākajām cilvēces mistērijām, ir bijusi un turpina būt daudzu eksistenciālu jautājumu pamatā. Tāpēc izrāde tiecas plaši atvērt logu uz zināšanām par kosmosu, kā arī rosina vēlmi meklēt un izprast savas un Visuma izcelsmes pirmssākumus. Radošā komanda izrādi tēlaini dēvē par Visuma ekspedīciju vienā cēlienā un to veidojusi kā saistošu un informatīvi piesātinātu piedzīvojumu sākumskolas vecuma bērniem.

"Izziņa un pētniecība kļūst aizraujoša un jautra, ja šajā piedzīvojumā bērns var dalīties ar draugiem. Un izrādē tādi ir veseli trīs - astronoma Ilgoņa Vilka prototips, pētnieks Ilgonis Vilciņš un viņa kompanjoni suņi," komentēja Santa.

Iestudējuma vizuālā estētika, kā arī tās divi galvenie varoņi - astro suņi Koss un Moss atsauc atmiņā aizvadītā gadsimta sešdesmitos gadus, kad Zemes orbītu kosmosa raķetē apriņķoja pirmie dzīvnieki, norādīja teātrī.

"Izrādē esmu sapludinājis leļļu teātra un vizuālā teātra estētiku. Piemēram, kosmosa attēlus atveidojam, pludinot dažādu krāsu tintes uz sen aizmirstā kodoskopa," atklāja režisors un vizuālās koncepcijas autors Niklasons.

Pievieno komentāru

Liepājā