Liepājas lelles nāk

Ar atjaunotu Valda Pavlovska lugas “Ansītis un Grietiņa” iestudējumu savu divdesmito darbības sezonu sestdien uzsāks Liepājas Leļļu teātris. Teātris dosies arī viesos un izglītos skatītājus.

Pirms gadiem pieciem Liepājā rādīto “Ansīti un Grietiņu” ar pavisam citiem aktieriem atjaunojusi režisore Inese Belte. “Ir izaugusi jauna skatītāju paaudze, kuri šo lugu nav redzējuši,” izvēli pamato Liepājas Leļļu teātra direktors Rihards Belte. Pēc Gedimina Kotello ieceres veidotās dekorācijas kopā ar mākslinieci Zani Melnaci palīdzējuši atjaunot Mākslas vidusskola audzēkņi. Ansīša balsī runās un kustības koordinēs Dace Doroškēviča, Grietiņu vadīs Lita Belte, tēvu, raganu un Murkšķīti – Vilinātāju citu pēc cita atveidos Signe Apse. “Pati par sevi vērtība izrādē ir Borisa Rezņika mūzika,” bilst I. Belte.


“Skatītājus pie sevis aicināsim sestdienās pulksten 12, bet svētdienu pusdienlaikos atsāksim tradicionālās ģimeņu dienas ar tematiskiem pasākumiem,” sola direktors.“Par ekonomisko krīzi nu nekādi nevaram sūdzēties, pirmoreiz teātra mūžiņā saņemam tādu materiālo atbalstu,” saka R. Belte. Šīs nedēļas sākumā Leļļu teātris saņēmis apstiprinājumu, ka iecerētajam pārrobežu sadarbības projektam ar Klaipēdas un Paņevežas leļļu teātriem, piešķirts Eiropas Savienības finansējums. Pilsētas domes Kultūras pārvaldes projektu koordinatore Gunta Birzniece apliecina, ka turpmāko 18 mēnešu aktivitātēm iedalīti 237199 eiro. Iecerēti vairāki festivāli un meistarklases, divas izstādes un jaunu leļļu gatavošana. Tikšot iegādātas dažas tehniskas ierīces, tai skaitā pārvietojama skatuve. Jau novembrī Liepājā ieradīšoties lietuviešu leļļu teātra “vecmeistars” Vitaliuss Mazuras, lai iestudētu savu versiju par Sarkangalvīti.

Pievieno komentāru

Liepājā