Liepājas Latviešu biedrības nams atzīmēs 80. gadadienu ar plašu pasākumu programmu

Biedrības nams šogad svin 80. pastāvēšanas gadadienu un par jubilejas mēnesi tiek pasludināts oktobris, jo Liepājas Latviešu biedrības nams tika atklāts 1935. gada 27. oktobrī. Šī apaļā jubileja tiks atzīmēta ar vairākiem pasākumiem – Retro svētku balle, Svētku koncerts ar Liepājas Simfoniskā orķestra piedalīšanos, Svētku koncerts ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu dalību, kā arī Liepājas mākslinieku apvienības “Mākslas kolēģi” darbu izstāde un Biedrības nama retrospektīvā izstāde.

Atklājot Liepājas Latviešu biedrības nama ēku, izglītības ministrs Augusts Tentelis izteica šādus vārdus: “Tad nu ikviens ir aicināts nākt un baudīt latvisko kultūru un būt vienotiem, jo šis nams ir paredzēts “svētam un cēlam uzdevumam: celt latvietību, celt latviešu kultūru, gādāt, lai liepājnieku gars neapsīktu, bet viņu cēlais ideālisms pastāvētu un augtu” (A. Tentelis).

Jubilejas mēneša pasākumu programma:
1.-31. oktobris Liepājas mākslinieku savienības “Mākslas kolēģi” darbu izstāde. Apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00 Biedrības nama Galerijā. Ieeja bez maksas.
1.-31. oktobris Liepājas Latviešu biedrības nama retrospektīvā izstāde.
Apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00 Biedrības nama Foajē. Ieeja bez maksas.

17. oktobris plkst. 20.00 Retro svētku balle “Liepājas Latviešu biedrības namam 80”, kas tiks aizvadīta 30-to gadu stilā. Balles ir tradicionāls Biedrības nama pasākums, kas notiek regulāri, taču šī balle atšķirsies – tā būs vēl greznāka kā ierasts, balles viesi tiks cienāti ar Lielo svētku torti un tajā būs arī citi pārsteigumi. Ballē piedalīsies Bellaccord Tanzorchester (Rīga), muzicēs Andris ĒRGLIS, Jānis STRAZDS un Māris KUPČS. Biļetes – Biedrības nama kasē.

23. oktobris plkst. 19.00 Svētku koncerts “Liepājas Latviešu biedrības namam 80” – vērienīgs klasiskās mūzikas koncerts, kas ļaus pilnībā izbaudīt Biedrības nama Lielās zāles izcilo akustiku. Koncerta programmu īpaši šai jubilejai veidojis koncerta mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala, uzklausot Liepājas Latviešu biedrības nama vēlēšanos, lai 80-tās jubilejas koncertā izskan latviešu klasiskās mūzikas pērles, tautā visiemīļotākie skaņdarbi. Koncerta 1. daļā skanēs J. Mediņa, Em. Dārziņa, Im. Kalniņa un A. Maskata mūzika, bet noslēgumā būs dzirdama pasaules slavu ieguvušā vācu komponista Karla Orfa 1934. gadā uzrakstītā kantāte "Carmina Burana".

Koncertā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, Valsts akadēmiskais koris LATVIJA un Latvijas Nacionālās Operas solisti Jolanta Strikaite, Andris Lapiņš un Armands Siliņš.Biļetes –“Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

31. oktobris plkst. 19.00 Svētku koncerts ar Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvu piedalīšanos. Koncertā uz vairākām skatuvēm uzstāsies visi TMKC kolektīvi un studijas, būs dziedātāju un dejotāju kopprojekti, express izstādes. Svētku koncerts tiks aizvadīts Dainu tēva Krišjāņa Barona 180. dzimšanas dienas zīmē, tādēļ koncertu caurvīs latvju dainas. Ieeja bez maksas.

Biedrības nama pamatakmens likts 1934. gada 10. augustā un šajā rituālā Prezidents Kārlis Ulmanis, uzrunādams klātesošos, teica vēsturiskos vārdus, kas atklāj šīs ēkas kultūrvēsturisko būtību: „Lai šis nams top celts par zīmi mūsu VIENOTĪBAI, SPĒKAM UN STIPRUMAM.” Liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti posties svētkiem un ieplānot savu klātbūtni kādos no Liepājas Latviešu biedrības nama jubilejas pasākumiem.


SIA Liepājas Latviešu biedrības nama
Kultūras darba menedžere
Laura Giptere

20150915-0847-llbn-jubileja.JPG

Pievieno komentāru

Liepājā