Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Kungu kvartālā notiks ''Kartupeļu balle''

22. jūlijā no pulksten 10 līdz 15 Kungu ielas radošajā kvartālā norisināsies ''Kartupeļu balle''. Pasākumā paredzēts mājražotāju un amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, izzinošas meistarklases, degustācijas, muzikāli priekšnesumi, lustīgi danči, dzīvnieki no lauku sētas, kā arī jauno kartupeļu šķirņu apskate un degustācija.

Kā jau ierasts, arī ''Kartupeļu ballē'' vietējo mājražotāju Zaļajā tirdziņā varēs iegādāties smeķīgus gardumus un čaklo amatu meistaru darinājumus, atgādina rīkotāji.

Par svētku noskaņojumu un jestriem deju soļiem parūpēsies postfolkloras grupa ''RIKŠI'' no Rēzeknes, kuri Kungu kvartālā viesosies pirmo reizi. ''RIKŠI'' ir jauni, atraktīvi un dzīvespriecīgi jaunieši, kuri ir koncertējuši neskaitāmos pasākumos gan Latvijā, gan ārvalstīs, kuriem piemīt talants ''iekustināt'' cilvēkus ar lielisku tautasdziesmu apdaru palīdzību. "RIKŠU" mērķis ir pateikt klausītājiem, ka tautasdziesma ir daudz tuvāk un daudz vieglāk sasniedzama, nekā mums pašiem šķiet. Grupas pūrā ir pavisam kopā 2 studijas albumi - "Pa pyrmam" (2014) un "Sieju sovu" (2016).

Neatņemama ''Kartupeļu balles'' svinību sastāvdaļa ir pats kartupelis, tāpēc paralēli svētku tirdziņam tiks iekurts arī Kungu kvartāla pavards, kur uz dzīvās uguns gatavosies īsts kurzemnieku ēdiens ar seno laiku garšu buķeti – kartupeļu kukulīši, kurus nobaudīt varēs ikviens apmeklētājs. Tāpat īstu gardēžu vilinājumu būs sarūpējis uzņēmums ''Green Hive'', kurš apmeklētājiem piedāvās uz vietas ceptas gardas un kraukšķīgas kartupeļu pankūkas ar čilli medu, kuru tapšanā varēs iesaistīties arī paši pasākuma apmeklētāji, tādejādi apgūstot kartupeļu pankūku gatavošanas iemaņas.

SIA ''Māras Lācis'' uztura speciāliste Līga Jaunzema lekcijā ''Kartupeļi veselībai'' pastāstīs interesantus faktus par mūsu latviešu ''otro maizi'' – kartupeļiem, kuri mūsdienās ir neatņemama ikdienas maltīšu sastāvdaļa, un uzzināsim kādas ir kartupeļu labās īpašības un kā tie ietekmē mūsu veselību.

Starp Kartupeļu balles svētku aktivitātēm būs arī radošās darbnīcas bērniem ''Smilšu aplikācijas'' un ''Kartupeļu figūras un zīmogi'', kā arī jauno kartupeļu šķirņu apskate un degustācija.

Pasākuma apmeklētāji varēs izmēģināt savus spēkus kartupeļu ātr-mizošanas un ātr-lasīšanas sacensībās, kur uzvarētājam būs sagatavotas arī pārsteiguma balvas no Kungu kvartāla atbalstītājiem.

Pievieno komentāru

Liepājā