Liepājas Kultūras balvai 2015 iesniegti 43 pieteikumi

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde” saņēmusi 43 pieteikumus Liepājas Kultūras balvai 2015. Iesniegto pieteikumu skaits un pretendentu saraksts apliecina spilgtu kultūras notikumu un izcilu personību zīmē aizvadītu 2015. gadu, informē LPPI "Kultūras pārvalde" attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Kultūras balvai 2015 izvirzītas gan radošu apvienību inicatīvas, gan individuāli sasniegumi, kas veicinājuši Liepājas kultūras dzīves krāsainību, augstvērtību un atpazīstamību pasaules mērogā. “Ne velti šogad esam saņēmuši divreiz vairāk pieteikumu Kultūras balvai kā pērn – Liepājai beidzot ir sava koncertzāle, kur pulcēt pasaulslavenus māksliniekus un atskaņot unikālus skaņdarbus, Liepājas teātris kā vienmēr radījis pārsteidzošus un augstas kvalitātes darbus, kas sajūsminājuši ne tikai liepājniekus, bet visas Latvijas iedzīvotājus, esam redzējuši vienreizējas Liepājas muzeja izstādes un tā varētu turpināt ilgi,” uzsver Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Iesniegtos pieteikumus izvērtēs kompetenta vērtēšanas komisija 29. februārī Liepājā notiekošajā Liepājas Kultūras balvas 2015 komisijas sēdē. Vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs ir Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis. Savukārt, vērtēšanas komisijas sastāvā ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, video mākslinieks un Kultūras balvas 2014 laureāts Roberts Vītols, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore, teātra kritiķe un www.kroders.lv galvenā redaktore Līga Ulberte, nodibinājuma “Via Cultura” vadītāja un muzikoloģe Dace Bluķe un Kurzemes plānošanas reģiona kultūras speciāliste Dace Reinkopa.

Šogad Liepājas Kultūras balvu pasniegs piekto gadu pēc kārtas. Kultūras balvas uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus un personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.Liepājas Kultūras balvas pasniegšanas ceremonija notiks 4. martā, Liepājas Latviešu biedrības namā.

Pievieno komentāru

Liepājā