Liepājas kori "Laiks" un "Intis" ieguvuši medaļas starptautiskajā Rimini koru konkursā

Liepājas kori "Laiks" un "INTIS" ar medaļām atgriezušies no 8.Starptautiskā Rimini koru konkursa Itālijā, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Anda Birkenberga.

Septembra beigās Itālijā notika 8.Starptautiskais Rimini koru konkurss, kurā 32 koru sacensībā, pārstāvot Liepāju un Latviju, piedalījās arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Laiks" diriģentes Ilzes Balodes un kormeistares Lauras Bluķes vadībā un jauniešu koris "Intis", ko vada diriģente Ilze Valce un kormeistars Kārlis Millers. Kori saņēmuši gan konkursa žūrijas, klausītāju un konkursa dalībnieku uzslavas un apbrīnu, gan Zelta un Sudraba diplomus, bronzas medaļas un īpašu mākslinieka darinātu trofeju.

Konkursā kopumā bija piecas kategorijas - jauktie kori, garīgā mūzika, tautas vai gospeļmūzika, viendabīgo balsu (sieviešu un vīru kori) un bērnu un jauniešu koru kategorija.

Konkursa kārtība paredzēja, ka katrā kategorijā tiks apbalvoti kori, kuri būs ieguvuši noteiktu punktu skaitu. Maksimālais punktu skaits bija 100 punkti par priekšnesumu. Katrā kategorijā tika piešķirti zelta (ja iegūti vairāk nekā 85 punkti), sudraba (ja iegūti vairāk nekā 75 punkti) un bronzas (ja iegūti vairāk nekā 65 punkti) diplomi, kā arī īpašas mākslinieku darinātas trofejas 1.vietas ieguvējiem un sudraba un bronzas medaļas attiecīgi 2. un 3.vietas ieguvējiem.

Jauktais koris "Laiks", startējot garīgās mūzikas kategorijā un iegūstot 85,08 punktus, 11 koru konkurencē ieguvis bronzas medaļu un Zelta diplomu, bet jaukto koru kategorijā 13 koru konkurencē ar 88,25 punktiem - pirmo vietu, Zelta diplomu, īpašu mākslinieka darinātu trofeju un iespēju cīnīties par konkursa "Grand Prix", ko šogad ieguva bērnu koris no Puertoriko.

Savukārt jauniešu koris "Intis", startējot tautas mūzikas kategorijā un iegūstot 86,58 punktus, starp 13 koriem ieguva bronzas medaļu un Zelta diplomu, bet jaukto koru kategorijā 13 koru konkurencē ar 81,23 punktiem - 5.vietu un Sudraba diplomu.

Abi Liepājas kori uzstājās arī dalībnieku koncertā un dievkalpojumā Rimini katedrālē.

Pievieno komentāru

Liepājā