Liepājas koncertzāles spāru svētku koncertu pārceļ uz koncertestrādi "Pūt, vējiņi!" 1

Klausītāju lielās intereses dēļ topošās Liepājas koncertzāles spāru svētku koncerts 30.augustā plkst.19 no jaunceltnes pārcelts uz koncertestrādi "Pūt, vējiņi!", informē koncertzāles "Lielais dzintars" producente Baiba Bože.

Estrāde "Pūt, vējiņi!" spāru svētku koncertam izvēlēta, jo, redzot publikas lielo interesi, kļuvis skaidrs, ka "Lielā dzintara" kamerzāle nespēs uzņemt visus klausītājus, atzina SIA "Lielais dzintars" valdes loceklis Ints Dālderis. "Manuprāt, koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" pēc koncertzāles "Lielais dzintars" pabeigšanas būtu nākamais kultūras infrastruktūras objekts Liepājā, kura uzlabošanai būtu jāpievērš īpaša uzmanība," piebilda Dālderis.

SIA "Lielais dzintars" kā kompensāciju tiem, kuri jau iegādājušies biļetes uz koncertu sākotnēji paredzētajā kamerzālē, piedāvā iespēju 30.augustā plkst.13 būvnieku pavadībā apskatīt koncertzāles jaunceltni.

Kā ziņots, topošās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" jaunbūvei sasniedzot tās augstāko virsotni - 30 metru atzīmi, tiks svinēti koncertzāles spāru svētki.

Šim notikumam par godu komponists Kārlis Lācis radījis skaņdarbu "Liepājas koncerts 42.195".

Spāru svētku koncerta programmā iekļauti divi skaņdarbi: Jura Karlsona "Koana" un Kārļa Lāča "Liepājas koncerts flautai, obojai un orķestrim 42.195". 42,195 kilometri ir oficiālais maratona garums, un tā īpašības - mērķtiecība, nepārtraukta kustība, sacensība, attīstība un izaugsme - var pielīdzināt arī "Lielā dzintara" šī brīža būvniecības gaitai, skaidroja Bože.

Koncertā piedalīsies solisti Miks Vilsons (flauta) un Pēteris Endzelis (oboja), kā arī Liepājas Simfoniskais orķestris. Pie diriģenta pults - Atvars Lakstīgala.

Spāru svētku koncerts būs teju noslēdzošais pasākums šī gada festivālā "Liepājas vasara", kas aizrit topošās koncertzāles gaidīšanas zīmē.

Kā ziņots, Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" būvniecība tika sākta pagājušā gada rudenī un to plānots pabeigt 2015.gadā.

Topošās būves kopējā platība atbilstoši tehniskajam projektam ir 14 126 kvadrātmetri, ēkā būs astoņi stāvi. Lielajā koncertzālē paredzētas 1080 skatītāju vietas, bet kamerzālē - 200 vietas.

Koncertzāles būvniecības, būvuzraudzības un autoruzraudzības izmaksas, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir 30,17 miljoni eiro, no kuriem puse ir Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.

Autoruzraudzības līgums tika parakstīts ar austriešu arhitektu Folkeru Gīnki, savukārt līgums par būvniecības darbiem - ar uzņēmumu "Merks".

Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" atklāšana patlaban tiek plānota 2015.gada oktobra pēdējā nedēļā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

patiesais iemesls

ne jau skatītāju interese, BET - beidzot orķestranti sadūšojās un noprotestēja, jo negrib riskēt ar dzīvībām un veselībām....Lūk...

pirms 6 gadiem, 2014.08.19 21:31

Liepājā