Liepājas koncertzālē notiks filmas "Melānijas hronika" reģionālā pirmizrāde

Trešdien, 2. novembrī, pulksten 18.30 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks režisora Viestura Kairiša filmas "Melānijas hronika" reģionālā pirmizrāde, aģentūru LETA informēja SIA "Lielais dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Filmas seansu ievadīs saruna ar filmas režisoru, režisora asistenti Madaru Dišleri un aktrisi Baibu Broku. Sarunu vadīs "Latvijas Avīzes" galvenā redaktore Linda Rasa.

Filma "Melānijas hronika" veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna "Veļupes krastā" motīviem un vēsta par 1941. gada 14. jūnija deportāciju, kad no Latvijas uz Sibīriju tika izsūtīta arī Vanaga, viņas vīrs un dēls. Filmas pamatā ir izsūtījumu Sibīrijā piedzīvojušas latviešu sievietes dzīvesstāsts. Tas ir patiess vēstījums par cilvēcības brīnumu, gara plašumu un ciešanu pilnajiem cilvēku likteņiem lielākajā Latvijas nācijas traģēdijā. Spēlfilmu caurvij sirdi plosošs vēstījums par deportētajām latviešu sievietēm, kurām bija jāizcieš, jāizdzīvo un jāpārdzīvo dzīve Sibīrijā, lai vēlāk atgrieztos un dzīvotu Latvijā.

Spēlfilmas "Melānijas hronika" pirmizrāde Rīgā notiks 1. novembrī.

Filma "Melānijas hronika" ir Latvijas, Somijas un Čehijas kopprodukcija, un tās veidošanā iesaistījās vairāk nekā 200 kino nozares profesionāļu no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Somijas, Lietuvas, Krievijas un Lielbritānijas. Galveno lomu filmā atveido Sabīne Timoteo, kura 2015.gadā tika atzīta par labāko šveiciešu aktrisi. Filmā redzami arī zināmi latviešu aktieri - Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Ivars Krasts un Ģirts Krūmiņš. Savukārt spēlfilmas masu skatos piedalījušies vairāk nekā 300 Latvijas iedzīvotāju. Filma tika uzņemta Rīgā, Bikstos, Pasienā, Rēzeknē un Karēlijā.

Pievieno komentāru

Liepājā