Liepājas kanālā cer uz lielu lomu

Rūķi zina, ka decembrī no jūras uz ezeru nāk lielās līdakas. Varbūt viņi cer uz stintēm. Ar licencēm viņiem viss kārtībā, teic biedrības “Liepājas ezeri” valdes priekšsēdētājs Ēvalds Urtāns, taču pie trosēm derētu kādas bojas. Pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule apstiprina – bojas, pludiņi vai kaut kas cits pamanāms satiksmes drošībai būs.

“Troses, kas notur pontonu, ir iegrimušas ūdenī. Ja ir augsts līmenis, tā uzreiz nav saprotams, cik tālu tās novilktas, pie kā piestiprinātas. Ja ir zems, tāpat jāuzmanās. Neviens taču neiedomājas novilkt trosi pāri ceļam, kur brauc mašīnas – tad visi saprot, ka tas drošību neveicinās,” portāla interesi par drošības aspektiem ar savu viedokli pamodināja kāds makšķernieks.

“Tagad jau makšķernieki iemācījušies stintes ķert no krasta, tā ērtāk. Bet skaidrs – decembrī no jūras nāk lielās līdakas. Citi jau ir dabūjuši,” Ē. Urtāns apstiprina, ka makšķerniekiem lielāka vai mazāka interese par kanālu ir visu gadu. Turklāt rūķu kuģis ir interesants objekts, pie kura citi cenšas nofotografēties tuvumā. “Ziema nav laiks, kad varenie mēdz joņot – iedzērušie un naudīgie parasti zīmējas vasarā. Kanālā ir atļauta lēna gaita. Taču jāņem vērā, ka varbūt kaut kur jāskrien glābējiem,” norāda Ē. Urtāns.

Viņš spriež, ka tievāka trose ap dzenskrūvi aptītos, resnāka varētu to arī noraut. Tā kā troses atkarībā no ūdens līmeņa ir apmēram pusmetru dziļumā, viņaprāt, noderētu kādas bojas vai peldošas lampiņas.

“Šobrīd tur nevajadzētu būt daudz makšķerniekiem, bet – jā, kaut ko vajag. Tas nevarētu arī prasīt lielu naudu. Ir jau lietas, ko nevar uzreiz tā iedomāties, ko redz tikai tad, kad objekts ir īstenots,” spriež rotājuma idejas autore Agita Ansule, pilsētas galvenā māksliniece. Rūķu kuģi ir plānots saglabāt un izmantot arī citus gadus, ja vien netiks nodarīti lieli postījumi. “Tas ir viens no rotājumiem, kas it kā ir vairāk pasargāts tieši tāpēc, ka tam nevar piekļūt. Visvairāk cieš Adventes vainags Rožu laukumā, Briedīšu ģimenēm arī iet smagi – ir gan nozagta egle, gan nolauzti ragi,” teic māksliniece.

Pievieno komentāru

Liepājā