Liepājas Kafijas fabriku pērk ukraiņi

Šobrīd noris Liepājas Kafijas fabrikas pārdošanas darījums. Pircējs ir Ukrainas – Anglijas kopuzņēmums Galka Ltd., kas ražo kafiju un dažādus kafijas dzērienus. Ražošanu plānots sāk jau šovasar, pilnu jaudu sasniedzot gada nogalē, db.lv apstiprināja Liepājas domē.

Liepājā plānots turpināt šķīstošās kafijas Liepāja ražošanu vietējam Latvijas tirgum, kā arī ražot šķīstošo kafiju un dzērienus ar zīmolu Galka, ko tālāk fasēs un pārdos Ukrainā.

Paredzēts, ka sākumā Liepājas Kafijas fabrikā nodarbinās aptuveni 40 cilvēku, bet pakāpeniski, palielinot ražošanas jaudas, darba vietu skaits palielināsies. Liepājas ražotnes jauda ir vairāk nekā 800 tonnu gadā.

Tiek solītas arī vairākus simtus tūkstošus eiro lielas investīcijas fabrikas modernizācijā.

Investoru mērķis ir Eiropas tirgus, tāpēc arī viņus interesē Liepājas ražotne.

SIA Liepājas kafijas fabrika izveidota 2001. gada aprīlī, atdalot to no Liepājas cukurfabrikas. Fabrikas vienīgā īpašniece ir SIA DIKK.

Savukārt DIKK kapitāldaļas pieder Zofijai Kuļikai - 50%, Ludmilai Kozlovai - 25%, kā arī Romānam Dolgopolovam - 25%.

2011.gadā SIA Liepājas kafijas fabrika apgrozījums bija 458,2 tūkstoši latu, tā guva 46 tūkst. Ls peļņu. Kopš Liepājas cukurfabrikas slēgšanas ražotnē darbs norisinājies periodiski, nodarbinot strādniekus nepilnu gadu.

Pievieno komentāru

Liepājā