“Liepājas Kafijas fabrika” nodota Nīderlandes līdzīpašnieku rokās

“Liepājas Kafijas fabrikas” pārvaldība nodota kompānijas Nīderlandes līdzīpašnieku rokās. Turpmāk uzņēmuma operatīvo pārvaldi veiks  Franks Jans Lavoijs no Nīderlandes.

Par to, tiekoties ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Boriss Dubovijs.

Kā skaidroja B.Dubovijs, šāds lēmums saistīts gan ar starptautiskās kreditēšanās nosacījumiem, gan arī uzņēmuma ilgtermiņa attīstības plāniem, paredzot jaunu investīciju piesaisti ražošanas modernizācijā.

Sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru jau 2015. gadā uzņēmumā īstenots vairāk nekā miljonu eiro vērts modernizācijas projekts. Rekonstrukcijas laikā nācies samazināt ražošanas jaudas un apgrozījumu, taču šobrīd rūpnīca ir tehnoloģiski aprīkota, lai saražotu ne tikai tradicionālo šķīstošo kafiju, bet arī malto kafiju un fasētu kafijas pupiņas.

Tiekoties ar Liepājas domes priekšsēdētāju U.Sesku, F.J.Lavoijs norādīja, ka kafijas tirgus nav vienkāršs un tajā ir gan labi gadi, gan ne tik labi. Taču īpašnieku struktūras maiņa iezīmē jaunu posmu “Liepājas Kafijas fabrikas” turpmākajā darbībā.

Kā norādīja F.J.Lavoijs, starptautiskās tirdzniecības vide viņam ir ļoti labi pazīstama, jo uzaudzis šādā vidē un lielāko daļu sava profesionālā mūža pavadījis, vadot ģimenes uzņēmumu, kas nodarbojas ar patēriņa preču, tai skaitā kafijas, garšvielu, cukura u.c., ražošanu un tirdzniecību.

“Liepājas kafijas fabrika” izveidota 2001.gada aprīlī, atdalot to no ikvidējamās Liepājas cukurfabrikas. Ražotni 2013.gada septembrī iegādājās uzņēmums “Aktīvu pārvaldīšanas kompānijas Rietumu investīciju grupa”.


Pievieno komentāru

Liepājā