Liepājas jaunās koncertzāles iekārtošanu plāno pabeigt līdz oktobra vidum

Liepājas jaunās koncertzāles "Lielais dzintars" iekārtošanu plānots pabeigt līdz oktobra vidū, 17.oktobrī, gaidāmajiem kamerzāles atklāšanas koncertiem, intervijā "Rietumu radio" sacīja SIA "Lielais dzintars" valdes locekle Baiba Bože.

"Patlaban mums ieved lielākās mēbeļu partijas, un nākamajā nedēļā tiks apmēbelēta visa publiskā zona un daļa no mākslinieku ģērbtuvēm, kā arī administrācijas telpas," sacīja Bože, piebilstot, ka oktobra sākums būs intensīvs iekārtošanās laiks, tomēr Liepājas simfoniskajam orķestrim un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņiem darbs jaunajās telpās jāsāk jau pirms kamerzāles atklāšanas koncertiem.

Vienlaikus, uz jaunām telpām nepārcelsies visa mūzikas vidusskola, bet gan simfoniskā orķestra mūziķu grupas, sacīja Bože. Viņa arī piebilda, ka koncertzāles un Liepājas simfoniskā orķestra vadībai izdevies atrisināt problēmas, kas saistītas ar orķestra administrācijas telpām – šovasar izskanēja bažas, ka orķestra administrācijai nebūs darba telpu jaunajā koncertzāles ēkā, tomēr šo jautājumu izdevies atrisināt.

Tāpat oktobrī koncertzāles pārstāvji ar pianistiem un skaņotājiem dosies uz Vāciju izvēlēties divus jaunus "Steinway" koncertflīģeļus lielajai zālei un kamerzālei. "Kamerzāles atklāšanas koncertos flīģelis vēl nebūs nepieciešams," sacīja Bože.

Viņa arī piebilda, ka patlaban vēl tiek meklēti arī vietu ierādītāji un biļešu kontrolieri.

"Patlaban esam piesaistījuši aptuveni pusi no tā, kas mums ir nepieciešams, tādēļ studentiem un mākslu mīlošiem cilvēkiem vēl ir iespēja pieteikties strādāt "Lielajā dzintarā"," sacīja Bože.

Jau ziņots, ka Liepājas koncertzāle durvis apmeklētājiem vērs oktobrī, kad sāksies atklāšanas svētki divarpus mēnešu garumā. Kā pirmā ar koncertiem 17. un 18.oktobrī tiks atklāta kamerzāle.

Pēc tam notiks eksperimentālās skatuves atklāšana ar teātra izrādi 30.oktobrī un lielās zāles atklāšanas koncerts 6.novembrī ar Liepājas simfoniskā orķestra, kora "Latvija" un solistu Elizabetes Strīdas, Jovitas Vaškevičūtes, Mati Turi, Egila Siliņa un Inta Dāldera piedalīšanos.

Līdz gada beigām koncertzāles atklāšanas pasākumos uzstāsies arī citi spilgti solisti, izpildot Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Agra Engelmaņa, Ludviga van Bēthovena, Leonarda Bernstaina, Džordža Geršvina, Endrjū Loida Vēbera un citu komponistu mūziku.

Pievieno komentāru

Liepājā