Liepājas izglītības pārvalde: PII "Liepiņa" administrācija ir rīkojusies atbilstoši 2

Slimību profilakses un kontroles centra gala ziņojumā bija teikts, ka pavisam ar salmonelozi saslimuši 37 bērni pirmsskolas izglītības iestādē "Liepiņa". Portāls ir saņēmis Liepājas Izglītības pārvaldes uztura speciālistes Vijas Udarskas sagatavotu atbildes vēstuli par to, vai izvērtēta administrācijas rīcība un atbildība.

Šā gada 13.martā pirmsskolas izglītības iestādes "Liepiņa" administrācija saņēma no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) reģionālās nodaļas vēstuli "Ieteikumi pirmsskolas izglītības iestādēm, ja reģistrēts akūtas zarnu infekcijas gadījums", kurā sniegta informācija, kādi ierobežojuši pasākumi jāveic iestādē, lai nodrošinātu infekcijas skarto grupu bērnu izolēšanu un nepieļautu to kontaktēšanos ar citām grupām, tādējādi ierobežojot infekcijas izplatīšanos iestādē. Šie robežojošie (pretepidēmijas) pasākumi iestādē tika noteikti no 13.marta līdz 2.aprīlim.                          
                  
Atbilstoši SPKC ieteikumiem katrā grupā audzēkņu vecākiem gan rakstiski, gan mutiski ir sniegta informācija, kā iestāde ierobežo akūtu zarnu infekcijas saslimšanas gadījumu izplatīšanos un kādi pasākumi tiek veikti. Vecākiem ir sniegti ieteikumi, kā jārīkojas akūtu zarnu infekcijas gadījumos (arī mājās).

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, izvērtējot pirmsskolas izglītības iestādes "Liepiņa" administrācijas rīcību saistībā ar salmonelozes saslimšanas gadījumiem šajā iestādē, konstatējusi, ka iestādes administrācija ir rīkojusies atbilstoši SPKC ieteikumiem.

Informācijai: pirmsskolas izglītības iestādei „Liepiņa” ir noslēgts līgums par ēdināšanas pakalpojuma, ēdināšanas bloka telpu, iekārtu un inventāra nomu ar SIA "Zālītes A", kura nodrošina ēdienu piegādi un izdali iestādes izglītojamajiem.

Līdz 9. aprīlim Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē un pirmsskolas izglītības iestādē "Liepiņa" no Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes un Slimību profilakses un kontroles centra nav saņemta informācija par salmonelozes infekcijas avotu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

rainers

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)-jā varbūt vēl ministriju tādu izveidot- centrs viens netiek galā...

pirms 8 gadiem, 2013.04.10 12:21

Liepājā