Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas ielās sākts ielu bedrīšu remonts

Beidzoties autoceļu ziemas uzturēšanas sezonai, kas šogad laika apstākļu dēļ Liepājā tika pagarināta līdz 22. aprīlim, pilsētā ir uzsākts ielu brauktuvju seguma defektu remonts, satiksmes organizācijas elementu, kā arī ceļa joslu marķējuma atjaunošana, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Kā informē ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons, no pagājušās nedēļas, iestājoties piemērotiem laika apstākļiem, Liepājā ir sākts asfaltētā seguma bedrīšu remonts. To veic SIA "Ceļu tiltu būvnieks".

Sākotnēji darbi jau paveikti lielā daļā ielu ar vissliktāko seguma stāvokli: Atmodas bulvārī, Viestura un Lībiešu ielā, 14. Novembra bulvārī, Ģen. Baloža, Kapsēdes, Ūdens, Tērauda, Jaunā, Dārza un citās ielās, kopumā aptuveni 1400 kvadrātmetru platībā.

Darbi turpmāk tiks veikti loģiskā secībā – no augstākas uzturēšanas klases ielām uz zemākas kategorijas ielām. Galvenajās ielās seguma remontu plānots pabeigt jūnijā, bet visus plānotos bedrīšu remonta darbus kopumā – līdz jūlija beigām.

Šogad asfaltbetona seguma ielu brauktuvju un ietvju segumu uzturēšanas darbiem paredzēts izlietot Ls 380 000, kas ir līdzvērtīga summa iepriekšējos gados šim mērķim atvēlētajam finansējumam. Atkarībā no ielas uzturēšanas klases un satiksmes intensitātes šis finansējums ļaus paveikt plānotos segumu  uzturēšanas darbus.

M. Jākobsons uzsver, ka sakarā ar iepriekšējos gados veiktajiem liela apjoma ieguldījumiem ielu infrastruktūras rekonstrukcijā un atjaunošanā  (Uliha, Celtnieku, Pulvera, Cukura, Ģen. Baloža, Brīvības, Ganību, Lībiešu, Lauku, Aldaru, Bērzu, Apšu u.c. ielās) un saglabājot ielu uzturēšanai paredzēto finansējumu iepriekšējo gadu līmenī, bedrīšu remonta ietvaros iespējams novērst daudzu citu ielu seguma bojājumus lielākās platībās.

Šobrīd ir uzsākta arī ceļa ātruma vaļņu sakārtošana un horizontālo marķējumu atjaunošana uz gājēju pārejām un citviet lielākajās ielās un būtiskākajos krustojumos.

Lai papildus uzlabotu gājēju pāreju horizontālā marķējuma ilgmūžību un tādējādi arī gājēju drošību, šogad iespēju robežās daļā gājēju pāreju pirms marķējuma uzklāšanas veiks asfaltbetona seguma izfrēzēšanu un jauna asfaltbetona ieklāšanu.

Lai uzlabotu grants segumu ielu tehnisko stāvokli, šajā pavasarī jau divkārt veikti to planēšanas darbi un šobrīd, kad būtiski uzlabojušies gan laika apstākļi, gan grantēto ielu seguma stāvoklis, uzsākta ielu profilu atjaunošana, atsevišķu vietu papildināšana ar grants materiālu, kā arī ielu nomaļu planēšana. Maija sākumā tiks turpināta 2012. gadā sāktā grants seguma ielu atjaunošanas programma..

Pēc tam, kad ielās būs pabeigta ziemas kaisāmā materiāla savākšana un izvešana, sāksies arī lietus ūdens kanalizācijas sistēmu tīrīšana, atbrīvojot aizsērējušās uztvērējakas un tīrot lietus ūdens kolektorus. Lai iespējami ātri novērstu uztvērējaku un grāvju aizsērējumu un tādējādi kādu vietu applūšanu, iedzīvotāji aicināti par aizsērējumu informēt SIA Komunālā pārvalde.

Iedzīvotāji par ielu uzkopšanas un citiem Komunālās pārvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem visu diennakti var zvanīt uz mobilo tālruni 22011963, uz kuru zvanītājam atbildēs uzņēmuma sekretāre lietvede (darba laikā), savukārt ārpus darba laika zvans būs pāradresēts uz automātisko atbildētāju. Bez minētā mobilā tālruņa, iedzīvotājiem iespējas sazināties saglabājas ar fiksētā tālruņa 634 80751 (arī automātiskais atbildētājs) starpniecību. Jautājumus un priekšlikumus ikviens var rakstīt arī uz epastu: kp@e-liepaja.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā